The Ordinary Retinol 1% in Squalane

The Ordinary Retinol 1% in Squalane

1,690L

Përmban 1% Retinol të pastër në një formulë pa ujë, një përbërës që mund të zvogëlojë shfaqjen e linjave të holla, parregullsinë e teksturës dhe plakjen e përgjithshme të lëkurës.

SKU: 10711 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Retinol 1% in Squalane
Përmban 1% Retinol të pastër në një formulë pa ujë, një përbërës që mund të zvogëlojë shfaqjen e linjave të holla, parregullsinë e teksturës dhe plakjen e përgjithshme të lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në mbremje si pjesë e rutinës tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Mos e përdorni me trajtime të tjera me retinoid. Shmangni ekspozimin e pambrojtur në diell.

Kujdes: Retinoli mund të shkaktojë acarim, skuqje në lëkurë, veçanërisht rreth syve dhe gojës, në javët e para të përdorimit, për të zvogëluar efektet anësore mos e përdorni çdo ditë. Nëse shfaqet acarim i vazhdueshëm, ndërpriteni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek. Këshillohet testimi i patch-it përpara përdorimit. Vendoseni në frigorifer pas hapjes.

Ingredientët
Squalane, Caprylic/​Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Retinol 1.0%, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, BHT

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products