The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA

The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA

1,700L

Ky produkt ofron peeling dermal që është më i butë se acidet e tjera alfa hidrokside.

Availability: S’ka stok SKU: 10717 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Mandelic Acid 10% + HA
Ky produkt ofron peeling dermal që është më i butë se acidet e tjera alfa hidrokside. Pesha molekulare e acidit mandelik është 152.1 dalton, e cila është më e madhe se acidet e tjera alfa hidroksi (psh. acidi glikolik është 76.0 dalton).

Kjo madhësi më e madhe lejon që acidi mandelik të depërtojë në lëkurë më ngadalë, gjë që e bën atë shumë të butë dhe të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Ka më pak gjasa të përjetoni acarimin apo skuqjen që shkaktojnë disa acide. Në thelb, nëse jeni në përdorimin e acideve ky është më i miri për të filluar.

Eksfolon lëkurën duke përshpejtuar turnover-in e qelizave për të përmirësuar tonin dhe strukturën e lëkurës. Ndihmon për të trajtuar aknet ekzistuese dhe parandalon shpërthimet e mëvonshme.

Zbeh pigmentimin dhe zvogëlon dukjen e linjave të imta. Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.

Përdorimi

Aplikojeni një herë në ditë, idealisht në mbrëmje pas larësit dhe përpara hidratuesit. Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme ose të dëmtuar. Shmangni kontaktin me sytë.

Ingredientët
Propanediol, Aqua (Water), Mandelic Acid, Glycerin, Dimethyl Isosorbide, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/​Leaf Extract, Pentylene Glycol, Polysorbate 20, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products