The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

1,690L2,590L

Madhësia molekulare e acidit hialuronik përcakton thellësinë e shpërndarjes së saj në lëkurë.

SKU: 10719 Kategori: , , ,
Spastroje

Përshkrim

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
Madhësia molekulare e acidit hialuronik përcakton thellësinë e shpërndarjes së saj në lëkurë.

Ky formulim kombinon HA me peshë molekulare të ulët, të mesme dhe të lartë, si dhe një ndërpolimer HA të gjeneratës së ardhshme në një përqendrim të kombinuar prej 2% për hidratim me shumë thellësi në një formulë me bazë uji.

Ky formulim mbështetet me shtimin e vitaminës B5 e cila gjithashtu rrit hidratimin e sipërfaqes së lëkurës.
Hidraton dhe shëron lëkurën e thatë dhe të dëmtuar duke stabilizuar funksionin e barrierës së lëkurës dhe duke nxitur rritjen e indeve më të forta.

Përdorimi

Aplikoni disa pika në mëngjes dhe mbrëmje.

Ingredientët
Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Panthenol, Ahnfeltia Concinna Extract, Glycerin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

30, 60

Brand

The Ordinary

Related Products