The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

2,290L

Acidi glikolik është një alfa hidroksi acid që eksfolon lëkurën.

SKU: 10718 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
Acidi glikolik është një alfa hidroksi acid që eksfolon lëkurën. Kjo zgjidhje tonifikuese 7% ofron eksfolim të butë për shkëlqim të përmirësuar të lëkurës dhe pastërti të dukshme. Formula gjithashtu përmirëson strukturën e lëkurës.

Kjo formulë përmban një derivat të specit Tasmanian të studiuar. Ky derivat është me origjinë bimore dhe ndryshon në ngjyrë sezonalisht dhe ky ndryshim i ngjyrës mund të jetë i dukshëm në formulë herë pas here.

Formula mbështetet më tej përfshirjen e rrënjës së xhensenit dhe aloe vera për shkëlqimin e dukshëm dhe përfitimet qetësuese të lëkurës.

Ky tonik i butë përmban acid glikolik për të eksfoluar butësisht lëkurën dhe për të përmirësuar strukturën e saj. Është gjithashtu i pasur me aminoacide dhe vepron për të rritur dukshëm ngjyrën e lëkurës për një pamje të shëndetshme dhe rrezatuese.

Përdorimi

-Përdoreni në mbrëmje dhe mos e tejkaloni përdorimin më shumë se një herë në ditë.
-Mos e shpëlani.
-Vazhdoni me trajtime shtesë të lëkurës sipas nevojës.

Ingredientët
Aqua (Water), Glycolic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propanediol, Glycerin, Triethanolamine, Aminomethyl Propanol, Panax Ginseng Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/​Leaf Extract, Aspartic Acid, Alanine, Glycine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Arginine, Pca, Sodium Pca, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Hexyl Nicotinate, Dextrin, Citric Acid, Polysorbate 20, Gellan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

240

Brand

The Ordinary

Related Products