The Ordinary. Multi Peptide + HA Serum

The Ordinary. Multi Peptide + HA Serum

2,850L

Multi Peptide + HA Serum nga The Ordinary (me pare njohur me emrin “Buffet”) është një serum peptid që synon shenja të ndryshme të dukshme të plakjes menjëherë. Ky serum i lehtë me bazë uji është i shkëlqyeshëm në reduktimin e linjave të imëta dhe rrudhave, hidraton, zbeh hiperpigmentimin, ndriçon lëkurën dhe bën lëkurën të lëmuar.

SKU: 10728 Kategori: , , Etiketa: ,

Përshkrim

The Ordinary. Multi Peptide + HA Serum

Multi Peptide + HA Serum nga The Ordinary (me pare njohur me emrin “Buffet”) është një serum peptid që synon shenja të ndryshme të dukshme të plakjes menjëherë. Ky serum i lehtë me bazë uji është i shkëlqyeshëm në reduktimin e linjave të imëta dhe rrudhave, hidraton, zbeh hiperpigmentimin, ndriçon lëkurën dhe bën lëkurën të lëmuar.

Peptidet – Peptidet janë proteinat dhe molekulat që përbëjnë blloqet ndërtuese të lëkurës dhe e mbajnë atë të lëmuar, të fortë dhe të gjallë. Ato dërgojnë sinjale në qeliza, gjë që i inkurajon ata të prodhojnë më shumë kolagjen (të cilin trupi ynë e humbet ndërsa plakemi).

Matrixyl – Matrixyl është një përzierje e fuqishme peptide e cila është formuluar për të pasur rezultate vërtet të qëndrueshme. Ai synon në mënyrë specifike prodhimin e kolagjenit dhe riparon dëmtimet.

Probiotikët –Duke ushqyer dhe rritur sasinë e probiotikëve, arrihet një barrierë më e fortë e lëkurës dhe përmirësim të mbajtjes së hidratimit.

Aminoacidet – Aminoacidet punojnë për të forcuar lëkurën, për të ruajtur nivelet e hidratimit, për të përmirësuar elasticitetin dhe për të kontribuar në një pamje të përgjithshme të shëndetshme. Ata gjithashtu mbrojnë lëkurën nga dëmtimi i radikaleve të lira që mund të çojnë në shenja të plakjes.

Acidi hialuronik – Acidi hialuronik vepron si një magnet për të tërhequr ujin në lëkurë. Çdo molekulë mund të mbajë deri në 1000 herë peshën e saj në ujë, kështu që përmirëson masivisht nivelet e hidratimit të lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe mbrëmje pas pastrimit dhe para hidratuesit.

Ingredientët
Aqua (Water), Glycerin, Lactococcus Ferment Lysate, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-18, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Acetylarginyltryptophyl Diphenylglycine, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Arginine, Aspartic Acid, Trehalose, Fructose, Glucose, Maltose, Urea, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Citric Acid, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Carbomer, Polysorbate 20, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethoxydiglycol, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products