The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

1,990L

I gjendur në drithëra, Acidi Azelaik prodhohet natyrshëm nga majaja që jeton në lëkurë normale.

SKU: 10727 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
I gjendur në drithëra, Acidi Azelaik prodhohet natyrshëm nga majaja që jeton në lëkurë normale.

Ndricon tonin e lëkurës ndërsa përmirëson dukshëm uniformitetin e strukturës së lëkurës dhe zvogëlon dukjen e njollave.

Është një përbërës mbështetës shumëfunksional për të gjitha llojet e lëkurës dhe gjithashtu vepron si një antioksidant efektiv. Kjo formulë ofron një përqendrim shumë të lartë 10% të acidit azelaik me pastërti të lartë në një sistem krem-xheli të lehtë.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose mbrëmje. Shmangni kontaktin me sytë dhe gojën. Përdorni spf gjatë ditës.

Ingredientët
Aqua (Water), Isodecyl Neopentanoate, Dimethicone, Azelaic Acid 10.0%, Dimethicone/​Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Dimethyl Isosorbide, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysilicone-11, Isohexadecane, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Isoceteth-20, Polysorbate 60, Triethanolamine, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products