The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%

2,900L

Vitamina C është një antioksidant efektiv, ndriçon tonin e lëkurës dhe zvogëlon shenjat e plakjes.

SKU: 10712 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12%
Vitamina C është një antioksidant efektiv, ndriçon tonin e lëkurës dhe zvogëlon shenjat e plakjes.

Në formën e saj të pastër, vitamina C është e paqëndrueshme në ujë. Askorbil Glukozidi është një derivat i tretshëm në ujë i vitaminës C. Është shumë më i qëndrueshëm në ujë, por është më pak i fuqishëm se Acidi L-Askorbik i pastër.

Të qenit më i pajtueshëm me ujin mundëson një strukturë serumi shumë të këndshme. Përveç përfitimeve të përgjithshme të vitaminës C të pastër, Askorbyl Glucoside ka një teksturë të lehtë serumi duke ofruar antioksidantë që ndihmojnë në ndriçimin dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes duke stimuluar sintezën e kolagjenit dhe duke penguar prodhimin e melaninës.

Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë dy herë në ditë, në mëngjes dhe mbremje.

Ingredientët
Aqua (Water), Ascorbyl Glucoside, Propanediol, Aminomethyl Propanol, Triethanolamine, Isoceteth-20, Xanthan Gum, Dimethyl Isosorbide, Ethoxydiglycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products