The Ordinary Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

The Ordinary Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

2,450L

Kjo formulë kombinon dy nga agjentët ndriçues më të fuqishëm në kujdesin e lëkurës: Vitamina C e pastër dhe Alfa Arbutin, të dyja të tretshme në një formulë krejtësisht pa ujë për stabilitet ideal.

Availability: S’ka stok SKU: 10716 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%
Kjo formulë kombinon dy nga agjentët ndriçues më të fuqishëm në kujdesin e lëkurës: Vitamina C e pastër dhe Alfa Arbutin, të dyja të tretshme në një formulë krejtësisht pa ujë për stabilitet ideal.

-Vitamina C është një antioksidant efektiv që ndriçon teksturën e lëkurës dhe zvogëlon shenjat e plakjes.

-Alpha Arbutin është një përbërës aktiv biosintetik shumë i pastër që redukton pamjen e njollave të errëta dhe tonin e pabarabartë të lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe mbremje si pjesë e regjimit tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Mos harroni mbrojtjen nga dielli në mëngjes.

Ingredientët
Propanediol, Ascorbic Acid 8.0%, Alpha-Arbutin 2.0%

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products