The Ordinary Amino Acids + B5

The Ordinary Amino Acids + B5

1,800L

Kjo tretësirë e koncentruar përfshin aminoacide dhe derivate të aminoacideve duke krijuar një përqendrim total të kombinuar prej 17% .

SKU: 10723 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Amino Acids + B5
Kjo tretësirë e koncentruar përfshin aminoacide dhe derivate të aminoacideve duke krijuar një përqendrim total të kombinuar prej 17% .

I ngjan përbërjes së aminoacideve që gjenden në vetë faktorët hidratues natyralë të lëkurës dhe siguron mbështetje të përmirësuar ndaj barrierës, elasticitet, ekuilibër osmotik dhe deskuamim.

Formulimi përfshin gjithashtu një përqendrim 5% të D-Panthenol, i cili është një pro-vitaminë e vitaminës B5 për të siguruar hidratim sipërfaqësor dhe nën sipërfaqe, ndërsa ndihmon në riparimin e lëkurës dhe funksionet anti-irrituese.
Amino Acids + B5 ofron hidratim jo të yndyrshmëm për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme.

Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe mbremje. Pas aplikimit mund të pritet një ndjesi shpimi gjilpërash. Nëse ndjesia është shumë e fortë për t’u toleruar, formula mund të përzihet me kremra ose serume të tjerë para çdo aplikimi për të zvogëluar forcën.

Ingredientët
Aqua (Water), Propanediol, Betaine, Sodium Pca, Panthenol, Sodium Lactate, Arginine, Pca, Aspartic Acid, Glycine, Alanine, Serine, Threonine, Valine, Proline, Isoleucine, Lysine Hcl, Histidine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Citric Acid, Dimethyl Isosorbide, Polysorbate 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products