The Ordinary Alpha Arbutin 2% + HA

The Ordinary Alpha Arbutin 2% + HA

1,700L

Alpha Arbutin redukton shfaqjen e njollave të moshës dhe mund të ndihmojë në përmirësimin e teksturës së lëkurës.

SKU: 10715 Kategori: , ,

Përshkrim

The Ordinary Alpha Arbutin 2% + HA
Alpha Arbutin redukton shfaqjen e njollave të moshës dhe mund të ndihmojë në përmirësimin e teksturës së lëkurës. Përdoret në një përqendrim të lartë 2% kundrejt një përqendrimi standard prej 1% dhe i mbështetur me një formë të gjeneratës së ardhshme të Acidit Hyaluronik për përthithje të përmirësuar.

-Alpha Arbutin: Redukton pamjen e njollave dhe hiperpigmentimit.
-Acidi Hyaluronik: Vepron si një sistem hidratues dhe optimizon ekspozimin e lëkurës ndaj alfa arbutinës.

Përdorimi

-Aplikoni disa pika në të gjithë fytyrën tuaj në mëngjes dhe mbremje si pjesë e rutinës tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Mos harroni të vendosni spf.

Ingredientët
Aqua (Water), Alpha-Arbutin, Polyacrylate Crosspolymer-6, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Propanediol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products