The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

2,000L

Acidet alfa hidroksid (AHA) eksfolojnë lëkurën për një pamje më të ndritshme dhe më të njëtrajtshme. Acidet beta hidroksi (BHA) gjithashtu eksfolojnë lëkurën me një funksion të zgjeruar për të ndihmuar në pastrimin e bllokimit të poreve.

Availability: S’ka stok SKU: 10724 Kategori: ,

Përshkrim

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
Acidet alfa hidroksid (AHA) eksfolojnë lëkurën për një pamje më të ndritshme dhe më të njëtrajtshme. Acidet beta hidroksi (BHA) gjithashtu eksfolojnë lëkurën me një funksion të zgjeruar për të ndihmuar në pastrimin e bllokimit të poreve.

Kjo zgjidhje e kombinuar 30% AHA dhe 2% BHA ofron eksfolim më të thellë për të ndihmuar në luftimin e njollave të dukshme dhe për një shkëlqim të përmirësuar të lëkurës.

Formula gjithashtu përmirëson pamjen e strukturës së lëkurës dhe zvogëlon pamjen e linjave të holla me përdorim të vazhdueshëm.

Kjo formulë përmban një derivat të specit Tasmanian të studiuar për të ndihmuar në reduktimin e acarimit të lidhur me përdorimin e acidit. Ky derivat është me origjinë bimore dhe ndryshon në ngjyrë sezonalisht dhe ky ndryshim i ngjyrës mund të jetë i dukshëm në formulë herë pas here.

Kjo formulë mbështetet më tej me një formë ndërpolimere të acidit hialuronik për rehati, vitaminë B5 për të ndihmuar shërimin dhe karotën e zezë si një antioksidant.

Përdorimi

Pastroni fytyrën dhe prisni që lëkura të thahet. Mos e përdorni në lëkurë të lagur. Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë duke përdorur majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve. Lëreni jo më shumë se 10 minuta. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët. Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme ose të dëmtuar. Nuk rekomandohet përdorimi më shumë se një herë në javë.

Ingredientët
Glycolic Acid, Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Water, Sodium Hydroxide, Daucus Carota Sativa Extract, Propanediol, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid, Potassium Citrate, Lactic Acid, Tartaric Acid, Citric Acid, Panthenol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/​Leaf Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Ordinary

Related Products