Super Facialist Salicylic Acid Purifying Cleansing Wash

Super Facialist Salicylic Acid Purifying Cleansing Wash

2,200L

Purifying Cleansing Wash është formuluar me Acid Salicilik për pastrimin e lëkurës për të ndihmuar në detoksifikimin dhe pastrimin e thellë të lëkurës së mbingarkuar nga papastërtitë e përditshme dhe vajrat e tepërta pa shkaktuar acarim.

Availability: S’ka stok SKU: 11227 Kategori: , , ,

Përshkrim

Super Facialist Salicylic Acid Purifying Cleansing Wash
Purifying Cleansing Wash është formuluar me Acid Salicilik për pastrimin e lëkurës për të ndihmuar në detoksifikimin dhe pastrimin e thellë të lëkurës së mbingarkuar nga papastërtitë e përditshme dhe vajrat e tepërta pa shkaktuar acarim.

Me përdorim të rregullt të përditshëm, ky xhel me shkumë të lehtë, freskues i mbushur me Lule Elderfloëer do të lërë lëkurën të ndjehet e ekuilibruar dhe të duket më e shëndetshme dhe më e pastër. Acidi salicilik depërton thellë në lëkurë duke pastruar poret, luftuar aknet dhe njollat dhe duke reduktuar inflamacionin dhe skuqjen si dhe është një trajtim efektiv kundër akneve, pikave të bardha dhe pikave të zeza.

Përdorimi
Aplikoni një sasi të përshtatshme në duar të pastra dhe përhapni një shtresë të hollë në lëkurë me uje duke shkumuar. Shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
Aqua (Water), Sodium cocoamphoacetate, Coco-glucoside, Glycerin, Niacinamide, Sodium chloride, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Citrus aurantium dulcis (Sëeet orange) peel oil, Citrus aurantium amara (Bitter orange) oil, Cananga odorata (Ylang ylang) floëer oil, Parfum (Fragrance), Salicylic acid, Citric acid, Triethylene glycol, Benzyl alcohol, Propylene glycol, Sambucus nigra (Elderfloëer) floëer extract, Magnesium nitrate, Magnesium chloride, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Dipropylene glycol, Benzyl salicylate, Hexyl cinnamal.

Informacion shtesë

ml

150

Brand

Super Facialist

Related Products