Some By Mi Yuja Niacin Brightening Moisture Gel

Sale

Some By Mi Yuja Niacin Brightening Moisture Gel

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,980L.

Kremi Yuja Niacin Brightening Moisture Gel është një krem ndriçues për luftimin e pigmentimit, si dhe i jep shkëlqim lëkurës.

SKU: 10911 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Yuja Niacin Brightening Moisture Gel
Kremi Yuja Niacin Brightening Moisture Gel është një krem ndriçues për luftimin e pigmentimit, si dhe i jep shkëlqim lëkurës.

Kremi përmban 90% ekstrakt Yuzu, i cili është një hibrid i mandarinës dhe limonit dhe ka një përqendrim të lartë të vitaminës C.

Për shkak të tij, lëkura juaj do të furnizohet me një sasi të madhe të vitaminës C, e cila do të ndihmojë jo vetëm të zbardhojë lëkurën tuaj, por edhe të barazojë tonin e fytyrës në tërësi dhe t’i japë një shkëlqim të shëndetshëm.

Niacinamide, ose vitamina B3, është e njohur për vetitë e saj të ngjashme me vitaminën C, mund të ndihmojë në barazimin e tonit të lëkurës, të luftojë pigmentimin dhe gjithashtu të stimulojë sintezën e kolagjenit, i cili do të ndihmojë në ndalimin e plakjes së parakohshme të lëkurës.

Glutathione dhe Arbutin do të ndihmojnë në ndriçimin e lëkurës në tërësi, si dhe në rregullimin e prodhimit të melaninës.

Uji nga burimet malore dhe 10 lloje vitaminash do t’i japin lëkurës ushqim, si dhe energji.
Për shkak të konsistencës së xhelit, kremi është i përshtatshëm për hidratimin intensiv, si dhe freskimin e lëkurës.

Përdorimi

Aplikoni kremin si hapin e fundit në kujdesin e përditshëm. Mund të përdoret edhe në trup.

Ingredientët

Citrus Junos Fruit Extract(90 %), Niacinamide(5 %), 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Water(Glacier Water), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Thuja Orientalis Leaf Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Arbutin, (-)-Alpha-Bisabolol, Glutathione, Biotin, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Panthenol, Cyanocobalamin, Menadione, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Adenosine, Ethylhexyl Olivate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-4 Oleate, C12-13 Pareth-9, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Sodium Acrylates Copolymer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Citrus Junos Peel Oil(156 Ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Linalool, Limonene

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Some By Mi

Related Products