Some By Mi Truecica Aqua Calming Suncream Spf50+ PA++++

Sale

Some By Mi Truecica Aqua Calming Suncream Spf50+ PA++++

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,980L.

I përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, kjo SPF që përmban Tea Tree, siguron mbrojtje fizike UVA dhe UVB.

Availability: S’ka stok SKU: 10958 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Truecica Aqua Calming Suncream Spf50+ PA++++
I përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, kjo SPF që përmban Tea Tree, siguron mbrojtje fizike UVA dhe UVB.
Ky produkt trefunksional jo vetëm që mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UV por gjithashtu shkëlqen dhe përmirëson pamjen e rrudhave.
Tekstura si locion thithet lehtë në lëkurë dhe nuk lë shenja të bardha.
Nuk përmban ngjyrues artificialë dhe fragrancë.

Përdorimi
Si hapi i fundit në rutinën tuaj të mëngjesit, vendoseni në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën e fytyrës dhe qafës.

Ingredientët
Water, Dibutyl Adipate, Diethylhexyl Butamido Triazone, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Propanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Rhus Succedanea Fruit Wax,Ethylhexyl Triazone, Tromethamine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract(1 %), Centella Asiatica Extract(201 ppb), Artemisia Capillaris Extract(1 ppb), Asiaticoside(400 ppb), Madecassic Acid(360 ppb), Asiatic Acid(240 ppb), Madecassoside(0.1 ppb), Trehalose, Panthenol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Palmitoyl Proline, Nymphaea Alba Flower Extract, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Carbomer, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Synthetic Wax, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Dextrin Palmitate, Polyurethane-1, Sodium Stearoxy PG-Hydroxyethylcellulose Sulfonate, Trihydroxystearin, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Dipropylene Glycol, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Linalool, Geraniol, Limonene

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Some By Mi

Related Products