Some By Mi Retinol Intense Reactivating Serum

-24%

Some By Mi Retinol Intense Reactivating Serum

Çmimi origjinal qe: 4,000L.Çmimi i tanishëm është: 3,050L.

SOME BY MI Retinol Intense Reactivating Serum është një serum i fuqishëm kundër plakjes që kujdeset intensivisht për shenjat kryesore të plakjes pa irritim (edhe për lëkurën e ndjeshme!) me përbërës retinol.

SKU: 11330 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Retinol Intense Reactivating Serum

Re: Zgjidhja aktivizuese
Kombinimi 3-Retinol aktiv: Retinol 0,1 % + Retinal 1ppm + Bakuchiol 5000 ppm.
Një Kombinim 3-Aktiv Retinol që përmirëson rrudhat e lëkurës pa irritim.

Elastic-liposome
Maksimizon depërtimin në lëkurë. Ai depërton në lëkurë përmes transformimit elastik dhe jep përbërës aktivë.

Forcon barrierën e lëkurës
Panthenol 10,000 ppm + Beta-glukan 300 ppm + Ceramide + TRUECICATM.
Mbron lëkurën nga irritimet e jashtme dhe minimizon humbjen e lagështisë së lëkurës.

Përdorimi :

1-2 javë: Ju lutemi përdoreni në një sasi të vogël vetëm në mbrëmje dhe ndiqeni atë me hidratues të mjaftueshëm.
Pas 3 javësh: Nëse lëkura juaj përshtatet mirë me produktin dhe nuk ka shqetësime, mund ta aplikoni duke rritur numrin dhe përdorimin.

Ingredientët
Water, Cyclohexasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Palmitic Acid, Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Retinol (0.1 %), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Tromethamine, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Cetyl Alcohol, BHT, Collagen, Myristic Acid, BHA, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopherol, Bifida Ferment Lysate, Ceramide NP, Saccharomyces Ferment, Retinal, Asiaticoside, Glyceryl Polymethacrylate, Madecassoside, Propylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Resveratrol, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Moringa Oleifera Seed Oil, PEG-100 Stearate, Polysorbate 20, Fragrance, Ethylhexylglycerin

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Some By Mi

Related Products