Some By Mi Real Teatree Calming Care Mask

Some By Mi Real Teatree Calming Care Mask

300L

Maska e Kujdesit qetësues Some By Mi Real Tea Tree është një maskë vegane e zhytur në sasi të mëdha esence.

SKU: 11195 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Real Teatree Calming Care Mask
Maska e Kujdesit qetësues Some By Mi Real Tea Tree është një maskë vegane e zhytur në sasi të mëdha esence. Fletët e buta të celulozës ngjiten në mënyrë të përsosur në lëkurë. Pema e çajit është e njohur për efektet e saj të forta anti-inflamatore dhe antibakteriale në lëkurë. Kjo maskë ndihmon lëkurën e kuqe dhe të mbushur me akne të qetësohet ,si dhe nxit rigjenerimin e saj.
Për të gjitha llojet e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Vaj gjethesh Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) (50 Ppm)
Antioksidant: vaji i gjetheve të Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) (50 Ppm), Tokoferol
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Qetësues: Vaj i gjetheve Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) (50 Ppm), Allantoin, Glicyrhizate Dipotassium

Përdorimi:

Pas pastrimit, aplikoni tonik në lëkurën tuaj. Nxirreni maskën e fletës dhe aplikojeni. Pas 10 – 20 minutash hiqni maskën dhe masazhoni lehtë thelbin shtesë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (97Ppm), 1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (50Ppm), Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Dipropylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Disodium EDTA

Related Products