Some By Mi Real Super Match Pore Care Mask

Sale

Some By Mi Real Super Match Pore Care Mask

Çmimi origjinal qe: 300L.Çmimi i tanishëm është: 270L.

Zvogeloni pamjen e poreve tuaja dhe zvogeloni prodhimin e sebumit me këte maske që përmban caj Matcha .

SKU: 11194 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Real Super Match Pore Care Mask
Zvogeloni pamjen e poreve tuaja dhe zvogeloni prodhimin e sebumit me këte maske që përmban caj Matcha .
Matcha është një antioksidant i fuqishëm me aftësi mbrojtëse ndaj UV-së, anti-inflamatore dhe antimikrobike, i dobishëm në trajtimin e rosacea-s, akneve dhe dermatitit atopik.
Për lëkurë me pore të mëdha; lëkurë me sebum të tepërt;
E përkryer për lëkurë të yndyrshme dhe të kombinuar.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis (100 Ppm), Asiaticoside
Eksfoliant: Acidi Salicilik Kapriloil
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Qetësues: Ekstrakt Centella Asiatica, Ekstrakt i gjetheve Camellia Sinensis (100 Ppm), Ekstrakt i lëvores së Salix Alba (Willow), Allantoin

Përdorimi:

Pas pastrimit, aplikoni tonik në lëkurën tuaj. Nxirreni maskën e fletës dhe aplikojeni. Pas 10 – 20 minutash hiqni maskën dhe masazhoni lehtë thelbin shtesë në fytyrë, qafë dhe dekolte.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract (97Ppm), 1,2-Hexanediol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Dipropylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Disodium EDTA, Fragrance

Brand

Some By Mi

Related Products