Some By Mi Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream

Sale

Some By Mi Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream

Çmimi origjinal qe: 2,700L.Çmimi i tanishëm është: 2,430L.

Some By Mi Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream është një krem që qetëson dhe i jep shkëlqim lëkurës me përzierjen e tij ushqyese të Propolisit dhe Pantenolit.

SKU: 10910 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream
Some By Mi Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream është një krem që qetëson dhe i jep shkëlqim lëkurës me përzierjen e tij ushqyese të Propolisit dhe Pantenolit.

Qetëson irritimin, zbut skuqjen, mbron barrierën e lëkurës dhe hidraton me vetitë anti-inflamatore, antibakteriale dhe ushqyese të ekstraktit të propolisit, mjaltit Manuka dhe Royal Jelly.

Panthenol & Ceramide NP mund të ndihmojnë në ndërtimin e barrierës së lëkurës ndërsa 4 Acidet Hyaluronike ndihmojnë në përmirësimin e mbajtjes së ujit.

Centella Asiatica, ekstrakti i gjetheve të zemrës dhe pema e çajit shtojnë efekte shtesë qetësuese për të qetësuar dhe lehtësuar irritimin.

Kremi lë një fund freskues dhe hidratues pa ngjitje. Ky krem ​​i mbushur me mjaltë është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Përdorimi

1.Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurën e pastruar (dhe të tonifikuar).
2.Lyejeni në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.
3.Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ingredientët
Propolis Extract(70 %), Honey Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Panthenol(1 %), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Lactobacillus Ferment Lysate, Royal Jelly Extract, Beeswax, Centella Asiatica Leaf Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Malt Extract, Trehalose, Arginine, Tocopherol, Adenosine, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Sorbitan Oleate, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Isostearate, Caprylyl/​Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Carbomer, Dimethicone/​Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Fragrance, Benzyl Alcohol, Coumarin

Informacion shtesë

g

60

Brand

Some By Mi

Related Products