Some By Mi Intense Reactivating Mask

-22%

Some By Mi Intense Reactivating Mask

Çmimi origjinal qe: 450L.Çmimi i tanishëm është: 350L.

SKU: 11329 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi Intense Reactivating Mask
y paketim maskash vjen me 5 fletë, të cilat ndihmojnë në reduktimin e shenjave të plakjes me formulën e butë për lëkurën e ndjeshme.
– Përmban retinol, retinal dhe bakuchiol për të ndihmuar në rritjen e elasticitetit të lëkurës pa acarim.
– Fleta me mikrofibër përshtatet në mënyrë të përkryer me fytyrën për të siguruar esencë dhe lagështi me 10 lloje të acidit hialuronik.
– Përdorim i teknologjisë së patentuar të Elastic-Liposome për të shpërndarë përbërës aktivë në shtresën e thellë të lëkurës.

1) Përpara se të përdorni produktin, bëni një test patch në një zonë të vogël të lëkurës për të parë nëse shkakton reaksion
2) Rekomandohet për përdorim në mbrëmje. Sigurohuni që të aplikoni krem ​​kundër diellit gjatë ditës
3) Shmangni përdorimin e produktit pas trajtimit me lazer pasi lëkura mund të bëhet më e ndjeshme.
4) Shmangni përdorimin e tij me një peeling fizik ose kimik
5) Gjatë fazës fillestare të përdorimit, mund të shfaqen simptoma të tilla si acarime te lehta, skuqje.

Përdorimi :

1) 1-2 herë në javë. Pasi të keni larë fytyrën, përgatisni lëkurën me tonik dhe ngjitni paketimin e maskës në fytyrë.
2) Pas rreth 10-20 minutash. Hiqeni maskën dhe lëreni butësisht esencën e mbetur në lëkurë për t’u përthithur.

Informacion shtesë

Zgjedhje

Copë, Pako 5 copë

Related Products