Some By Mi AHA 10% Amino Peeling Ampoule

-58%

Some By Mi AHA 10% Amino Peeling Ampoule

Çmimi origjinal qe: 2,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,000L.

Një ampulë e formuluar me acide eksfoliuese dhe komplekse aminoacide për të pastruar lëkurën me përfitime shtesë hidratuese dhe ndriçuese.

SKU: 10757 Kategori: , , ,

Përshkrim

Some By Mi AHA 10% Amino Peeling Ampoule
Një ampulë e formuluar me acide eksfoliuese dhe komplekse aminoacide për të pastruar lëkurën me përfitime shtesë hidratuese dhe ndriçuese.

Një raport optimal i AHA, BHA, PHA & LHA jep një efekt të fortë eksfolues që gjeneron eksfolim të nivelit të sipërfaqes dhe heq qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtitë dhe sebumin nga poret.

Rindërton barrierën e lëkurës dhe promovon mbajtjen e lagështisë me një kompleks aminoacidesh prej 17 aminoacidesh dhe faktorë natyralë hidratues, duke përfshirë Acidin Hyaluronik.

Lehtëson irritimin, qetëson skuqjen dhe mbron barrierën e lëkurës me Truecica (Tea Tree, Centella Asiatica, Mugwort)
Formulë me pH të ulët pa aromë artificiale të shtuar, alkool, parabenë dhe vaj mineral.

Ampula e lehtë përthithet lehtësisht në lëkurë dhe e lë atë me shkëlqim dhe të hidratuar. Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Shtoni këtë produkt në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës në mbrëmje (PM).
Aplikojeni pas pastrimit dhe tonifikimit. Shmangni zonën e syve dhe buzëve.

Ingredientët
Water, Centella Asiatica Extract, Mandelic Acid(10 %), Butylene Glycol, Potassium Hydroxide, Methylpropanediol, Niacinamide, Glycerin, Citric Acid, Salicylic Acid, Gluconolactone, Capryloyl Salicylic Acid, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Glycine(2,500 ppm), Serine(1,300 ppm), Glutamic Acid(1,300 ppm), Aspartic Acid(800 ppm), Leucine(800 ppm), Alanine(400 ppm), Lysine(400 ppm), Arginine(400 ppm), Tyrosine(300 ppm), Phenylalanine(300 ppm), Threonine(300 ppm), Proline(300 ppm), Valine(300 ppm), Isoleucine(200 ppm), Histidine(200 ppm), Methionine(100 ppm), Cysteine(100 ppm), Centella Asiatica Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Artemisia Princeps Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Panthenol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Sodium Citrate, C12-13 Pareth-9, Xanthan Gum, Hydrolyzed Sclerotium Gum, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Oil.

Informacion shtesë

g

35

Brand

Some By Mi

Related Products