SKINFOOD Mask Strawberry Sugar

SKINFOOD Mask Strawberry Sugar

2,200L

Maskë e pasur me antocianinë dhe një efekt të shkëlqyer antioksidues për lëkurën

SKU: 10497 Kategori: , , ,

Përshkrim

SKINFOOD Mask Strawberry Sugar
Maskë e pasur me antocianinë dhe një efekt të shkëlqyer antioksidues për lëkurën
Nxjerrja e qëndrueshme e lëndëve aktive duke përdorur valët ultrasonike me temperaturë të ulët

* Çfarë është nxjerrja me valë ultrasonike me temperaturë të ulët?

Mundëson nxjerrjen efikase dhe të qëndrueshme pa disavantazhet me ujë të nxehtë, një metodë tradicionale ekstraktimi, duke minimizuar shkatërrimin e përbërësve aktivë për shkak të nxehtësisë, modifikimit të proteinave dhe humbjes së përbërësve duke nxjerrë në temperatura të ulëta me valë ultrasonike në 20 deri në 30 KHz

-Pastrim i poreve
-Lëkurë e lëmuar
-Largon qelizat e vdekura të lëkurës
-Kujdesi i ëmbël në shtëpi me aromë natyrale

Ingridientët kyç :

Luleshtrydhe
Luleshtrydhet, të cilat janë plot me lëndë hidratuese, i japin lagështi lëkurës së cilës i mungon vitaliteti dhe ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të saj.

Sheqeri i zi
Sheqeri i zi ka një ekuilibër të mineraleve dhe lëndëve ushqyese. Këta përbërës ndihmojnë për të hequr në mënyrë efektive qelizat e vjetra të vdekura të lëkurës.

BHA
Ka efektin e largimit të sebumit që mund të bllokojë poret, duke i mbajtur poret të pastra dhe duke ndihmuar në reduktimin e akneve dhe inflamacionit.

5RG-Pore Eraser
Ky kompleks është një kombinim i domateve, karrotës, Centella asiatica, rrënjëve të jamballit spanjoll dhe ekstrakteve ushqimore të çajit jeshil, të njohura si efektive në qetësimin dhe pastrimin e lëkurës dhe poreve.

Përdorimi

Pas pastrimit të lëkurës, aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe pas 5-10 minutash shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
Caprylic/​Capric Triglyceride, Sucrose, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Euphorbia Cerifera Cera, Cetyl Ethylhexanoate, Stearalkonium Hectorite, Butyrospermum Parkii Butter, Lanolin, Limnanthes Alba Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fragaria Vesca Seed, Parfum, Fragaria Ananassa Seed Oil, Sorbitan Laurate, Caramel, Aqua, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Limonene, BHT, Citral, Ci 17200, Ci 15985

Informacion shtesë

g

120

Brand

Skinfood

Related Products