SKIN FOOD Black Sugar Mask Wash Off

SKIN FOOD Black Sugar Mask Wash Off

1,500L

Sheqeri i zi i përdorur në Skinfood’s Black Sugar Mask Wash Off prodhohet në mënyrë organike pa përdorimin e pesticideve ose kimikateve të tjera të dëmshme.

Availability: S’ka stok SKU: 10493 Kategori: , , ,

Përshkrim

SKIN FOOD Black Sugar Mask Wash Off
Sheqeri i zi i përdorur në Skinfood’s Black Sugar Mask Wash Off prodhohet në mënyrë organike pa përdorimin e pesticideve ose kimikateve të tjera të dëmshme. Është i parafinuar dhe i pasuruar me minerale, veçanërisht me fosfor, kalcium, hekur, magnez dhe kalium. Është gjithashtu i pasur me vitamina si riboflavin, niacin dhe acid pantotenik.

Ndjenja e tij kokrra e bën sheqerin e zi ideal për pastrimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe ndihmon në ndriçimin e lëkurës. Për shkak se posedon cilësi hidratuese, sheqeri i zi gjithashtu ushqen dhe rinovon!

Lëkura e shëndetshme fillon me ushqim të shëndetshëm.

Përdorimi

Pas pastrimit, aplikoni sasinë e dëshiruar në fytyrë, duke shmangur zonat e syve dhe gojës.
Përzieni me ujë ose tonik nëse është e nevojshme për të reduktuar irritimin e lëkurës dhe masazhojeni butësisht.
Sheqeri i zi mund të fillojë të shkrihet, në varësi të lëngut të shtuar dhe temperaturës së trupit.
Prisni 10 deri në 15 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Ingredientët
Sucrose, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Lanolin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Stearalkonium Hectorite, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sorbitan Laurate, Bht, Butylparaben, Fragrance, Caramel

Informacion shtesë

g

100

Brand

Skinfood

Related Products