Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF 50+ PA++++ (15g)

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF 50+ PA++++ (15g)

3,000L

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cushion është një version cushion me filtra të fuqishëm mineral i kremit te diellit shumë të dashur nga Round Lab. Me mbrojtje me spektër të gjerë SPF50+ PA++++ lëkura mbrohet ndaj efekteve të dëmshme të rrezatimit diellor, ndërkohë që përbërës si Acidi Hyaluronik dhe Aloe I japin lëkurës hidratim duke parandaluar dehidratimin.

SKU: 11477 Kategori: , , ,

Përshkrim

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cushion SPF 50+ PA++++ (15g)

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cushion është një version cushion me filtra të fuqishëm mineral i kremit te diellit shumë të dashur nga Round Lab. Me mbrojtje me spektër të gjerë SPF50+ PA++++ lëkura mbrohet ndaj efekteve të dëmshme të rrezatimit diellor, ndërkohë që përbërës si Acidi Hyaluronik dhe Aloe I japin lëkurës hidratim duke parandaluar dehidratimin.
Ky mbrojtës dielli Cushion, I lehtë dhe praktik, është i përsosur për riaplikimin e SPF-së gjatë ditës, ndërkohë që jeni në lëvizje.
Formula është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe e krijuar për të qenë e sigurt për natyrën.
Një nga faktorët më të rëndësishëm të plakjes dhe zhvillimit të hiperpigmentimit dhe melasmës është ekspozimi (i tepruar) në diell. Rrezet UV të diellit ndahen në tre lloje: UVA (UVA1 ka një shtrirje 340-400 nanometër dhe UVA2 ka një shtrirje prej 320-340 nanometër), UVB (320-280 nm) dhe UVC (280-100 nm). UVC bllokohen nga shtresa e ozonit, kështu që ne nuk jemi të ekspozuar ndaj rrezeve nën 280 nm.

Filtrat UV të përdorur:
o Oksidi i zinkut (mbron ndaj UVA1- dhe UVA2, UVB),
o Dioksidi i Titanit (mbron ndaj UVA2 dhe UVB).

Përbërës të tjerë të rëndësishëm:
o Aloe vera: Aloe vera ka aftësi të forta anti-inflamatore, qetësuese dhe hidratuese.
o Acidi hialuronik: Një përbërës intensivisht hidratues që I jep lëkurës një pamje të shëndetshmë dhe redukton shfaqjen e rrudhave.
o Ekstrakti i Ulmusit: Një ekstrakt bimor i përdorur në mjekësinë tradicionale kineze dhe koreane. Ekstrakti ka përfitime të mahnitshme hidratuese, të ngjashme me ato të acidit hialuronik. Gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe fotoprotektive.

Përdorimi:
Aplikoni një sasi të dëshiruar në fytyrë dhe qafë me puffin e përfshirë.

Ingredientët:
15g- Water, Zinc Oxide, Caprylyl Methicone, Methyl Trimethicone, Titanium Dioxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Propanediol, Glycerine, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Glyceryl Glucoside, Ethylhexylglycerin, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Portulaca Oleracea Extract, Adansonia Digitata Seed Extract (1,045ppm), Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Magnesium Sulfate, Aluminum Hydroxide, Disteardimonium Hectorite, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Carbonate, Sorbitan Caprylate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Tocopherol

Brand

Round Lab

Related Products