Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+

3,000L

The Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ është një krem kundër diellit I cili mbron nga rrezet UVA dhe UVB.

SKU: 10565 Kategori: , , ,

Përshkrim

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+
The Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ është një krem kundër diellit I cili mbron nga rrezet UVA dhe UVB. Duke qenë se është i pasur me acid hialuronik ky krem gjithashtu bën dhe hidratimin e lëkurës.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.
Përmban:
– Niacinamide të cilat stimulojnë prodhimin natyral të ceramideve dhe zbehin hiperpigmentimin. E bëjnë lëkurën të fortë dhe të tonifikuar.
– Tocopherol, vitamin E: një atioksidant kyç, i tretshëm në vaj, mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe e bën lëkurën më rezistente ndaj rrezeve të dëmshme.
– Betula Alba Juice (birch): një burim i pasur me minerale esenciale dhe disa lloje aminoacidesh bëjnë të mundur hidratimin natyral të lëkurës.

Përdorimi

Pasi keni mbaruar të gjithë rutinën tuaj të fytyrës, përhapni një sasi të caktuar në lëkurën tuaj 30 minuta para se të dilni në diell. Për mbrotje gjatë gjithë kohës përsëriteni cdo dy orë në ditet që jeni të ekspozuar gjatë në diell.

Ingredientët
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/​Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Betula Platyphylla Japonica Juice, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glyceryl Glucoside, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Portulaca Oleracea Extract, Artemisia Annua Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Oil, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Ascorbic Acid, Adenosine, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Tocopherol, Carbomer

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Round Lab

Related Products