Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream

-30%

Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream

Çmimi origjinal qe: 2,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,680L.

Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream
Ky krem përmban 70% të ekstraktit të frutit Sea Buckthorn, i cili ndihmon në shkëlqimin dhe hidratimin e lëkurës. Fruti i buckthorn përmban vitamina të ndryshme që ekuilibrojnë tonin e lëkurës duke i dhënë asaj një pamje të freskët dhe të shëndetshme.

Përshkrim

Purito Sea Buckthorn Vital 70 Cream

Ky krem përmban 70% të ekstraktit të frutit Sea Buckthorn, i cili ndihmon në shkëlqimin dhe hidratimin e lëkurës.
Fruti i buckthorn përmban vitamina të ndryshme që ekuilibrojnë tonin e lëkurës duke i dhënë asaj një pamje të freskët dhe të shëndetshme.
Ka një teksturë të tipit xhel me një përmbajtje të lartë përbërësish thelbësor hidratues që sigurojnë hidratim të mjaftueshëm dhe të qëndrueshëm të lëkurës.

Përbërësit Thelbësorë

Ekstrakt Buckthorn
Buckthorn i detit është i pasur me vitamina të tilla si C, E, B1, B2 dhe K, i cili njihet si Fruti i Pemës së Vitaminës. Ky krem ndriçon tonin e lëkurës dhe ndihmon në zvogëlimin e rrudhave duke parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës.
Niacinamide
Niacinamide është forma aktive e vitaminës B3 që përmirëson pigmentimin. Ai përmban përbërës ndriçues të aprovuar nga Ministria Koreane e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave.
Ekstrakt agrumesh
Ky përbërës ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës duke parandaluar plakjen e parakohshme të saj.

INGRIDIENTËT

Water, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (70%) (brightening), Glycerin (humectants), Methylpropanediol (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (occlusive), Jojoba oil (occlusive), Niacinamide (brightening), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (emulsifiers), Cetearyl Alcohol (emulsifiers/stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Phenyl Trimethicone (texturing Agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Citrus Unshiu Extract (skin-conditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factors/ humectants), Adenosine (improves wrinkles), Panthenol (strengthens skin barrier), Sorbitan Stearate (emulsifiers), Glyceryl Stearate SE (emulsifiers), Methyl Methacrylate Crosspolymer (texturing Agents), 1,2-Hexanediol (emulsifiers), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer (viscosity increasing agents), Caprylyl Glycol (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers)

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Purito

Related Products