Purito Dermide Relief Barrier Moisturizer

Sale

Purito Dermide Relief Barrier Moisturizer

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,990L.

Formula unike përmban një përqendrim të lartë të ceramideve prej 5000 ppm për të riparuar barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe për të normalizuar nivelin e lagështisë në lëkurë. Kremi ka një strukturë të lehtë dhe përthithet shpejt.

Përshkrim

Purito Dermide Relief Barrier Moisturizer
Një hidratues që përmban 5 lloje ceramidesh për të reduktuar skuqjen dhe për të forcuar barrierën e lëkurës.
Formuluar me Allantoin dhe Squalane për të rimbushur lëkurën me moisturë.
Formula unike përmban një përqendrim të lartë të ceramideve prej 5000 ppm për të riparuar barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe për të normalizuar nivelin e lagështisë në lëkurë. Kremi ka një strukturë të lehtë dhe përthithet shpejt.
Pa vaj esencial, aroma, PEG dhe silikoni.
I përshtatshëm për lëkurë të kombinuar, të thatë dhe të ndjeshme.

Përbërës kryesorë:
Një kompleks prej 5 llojesh ceramidesh 5000 ppm (Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP) – lipide që mbushin lëkurën me energji vitale dhe rrisin funksionet e saj mbrojtëse, parandalojnë dehidratimin e qelizave të lëkurës, rivendosin nivelin e lagështi në lëkurë, reduktojne inflamacionin dhe skuqjen.
Allantoin – rrit rigjenerimin e qelizave të lëkurës, nxit ngushtimin e poreve dhe zbut epidermën.
Squalane – funksion hidratues, ushqim dhe rigjenerim të qelizave të lëkurës, largon thatësinë e lëkurës, rikthen pengesën mbrojtëse.
Vaji i makadamias – përshpejton procesin e shërimit të plagëve duke përshpejtuar procesin e rigjenerimit të qelizave të lëkurës. Zbut, hidraton, rikthen dhe rinovon, ka veti të fuqishme antioksidante
Gjalpë shea – hidraton lëkurën, e bën atë të butë dhe të mëndafshtë, largon skuqjen dhe lëkurën

Përdorimi:
1.Tundni mirë përpara përdorimit të parë.
2. Shpërndani një sasi të moderuar dhe aplikojeni në të gjithë fytyrën.

Ingredientet
Water, Propanediol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Behenyl Alcohol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Polyglyceryl-6 Stearate, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Candida/Garcinia Cambogia Ferment, Ceramide NP, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-6 Behenate, Allantoin, Squalane, Caprylyl Glycol, Panthenol, Macadamia Temifolia Seed Oil, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Dipropylene glycol, Hydrogenated lecithin, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide AP, Cholesterol, Ceramide EOP

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Purito

Related Products