PURITO DermHA-3 Serum 50ml

-50%

PURITO DermHA-3 Serum 50ml

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,250L.

Ky serum është i formuluar me Acid Hyaluronik që rrit efektivitetin e hidratimit dhe redukton vijat e imta.

SKU: 10553 Kategori: , , ,

Përshkrim

PURITO DermHA-3 Serum 50ml
Ky serum është i formuluar me Acid Hyaluronik që rrit efektivitetin e hidratimit dhe redukton vijat e imta. Mban përmbajtjen e lagështisë së lëkurës duke dhënë efekte zbutëse dhe forcuese.

Hialuronat natriumi- ndihmon për të rivendosur lagështinë e lëkurës, duke promovuar një teksturë më të rigjallëruar dhe të shëndetshme. Ka aftësinë të zbusë pamjen e linjave të holla dhe të përmirësojë strukturën e lëkurës duke qetësuar inflamacionin e lëkurës.

Panthenoli- është një përbërës hidratues që vepron si një mbrojtës i lëkurës me veti anti-inflamatore. Ai tërheq ujin në lëkurë dhe e mban atë. Hidraton nga brenda duke parandaluar humbjen natyrale të lagështisë me kalimin e kohës.

Përdorimi
Aplikojeni serumin në lëkurë të sapo pastruar dhe të njomë. Vazhdoni me kremin hidratues.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol (Humectant), Sodium Hyaluronate (Humectant), 1,2-Hexanediol (Solvents), Panthenol (Strengthens Skin Barrier), Glycerin (Humectant), Glyceryl Glucoside (Moisturizing Agent), Caprylyl Glycol (Skin-Conditioning Agent), Pentylene Glycol (Skin-Conditioning Agent), Hydroxyethylcellulose (Viscosity Increasing Agents), Allantoin (Skin-Conditioning Agent), Dipotassium Glycyrrhizate (Skin Protectant), Disodium EDTA (Chelating Agent), Malachite Extract (Skin-Conditioning Agents), Copper Tripeptide-1(Skin Firming Agent), Hydrolyzed Hyaluronic Acid (Humectant), Hydroxyacetophenone (Antioxidants), Ethylhexylglycerin (Skin-Conditioning Agent), Madecassoside (Strengthens Skin Barrier), Asiaticoside (Skin-Conditioning Agent), Asiatic Acid (Skin-Conditioning Agent), Madecassic Acid (Skin-Conditioning Agent), Sodium Acetylated Hyaluronate (Humectant)

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Purito

Related Products