PURITO – Daily Go-To Sunscreen

PURITO – Daily Go-To Sunscreen

2,200L

Kremi i ri hibrid pa aromë PURITO kombinon krem dielli me bazë mineralesh dhe përbërëish organikë për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV.

Availability: S’ka stok SKU: 10552 Kategori: , , ,

Përshkrim

PURITO – Daily Go-To Sunscreen
Kremi i ri hibrid pa aromë PURITO kombinon krem dielli me bazë mineralesh dhe përbërëish organikë për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV. Përmban centella asiatica, madecassoside, aziaticoside, acid aziatik dhe acid madecassic për të qetësuar, kushtëzuar dhe mbrojtur lëkurën. Ofron mbrojtje jashtëzakonisht të fuqishme, me spektër të gjerë UVA/UVB me SPF 50+ PA++++. Formula shumë hidratuese shkrihet menjëherë në lëkurë pas aplikimit. Prodhuar pa aromë, parabene, vajra esencialë, oxybenzone, ngjyra artificiale dhe vajra minerale. Tekstura e lehtë lë një lëkurë të pastër pa shenja të bardha.
Ky krem kundër diellit është krijuar posaçërisht për ri-aplikime të lehtë. Mund të aplikohet edhe mbi grim.

Përdorimi

Përdoreni çdo mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës. Aplikojeni 15 minuta para ekspozimit në diell. Përsëriteni çdo dy deri në tre orë gjatë ditës.

Ingredientët
Water, Butyloctyl Salicylate, Dibutyl Adipate, Propanediol, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Polyglyceryl-2 Stearate, Aluminum Hydroxide, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Polyhydroxystearic Acid, Behenyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Trideceth-6, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Madecassoside, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid

Informacion shtesë

ml

60

Brand

Purito

Related Products