PURITO CENTELLA UNSCENTED SERUM

Sale

PURITO CENTELLA UNSCENTED SERUM

Çmimi origjinal qe: 2,300L.Çmimi i tanishëm është: 2,290L.

PURITO CENTELLA UNSCENTED SERUM
Ky version pa aromë i Serumit më të shitur të Centella Green Level Buffet është formuluar me përbërës të verifikuar nga EWG të përshtatshme për ata me lëkurë të ndjeshme.

Përshkrim

PURITO CENTELLA UNSCENTED SERUM

Ky version pa aromë i Serumit më të shitur të Centella Green Level Buffet është formuluar me përbërës të verifikuar nga EWG të përshtatshme për ata me lëkurë të ndjeshme.

VETITË

I mbushur me 49% ekstrakt centella, kolagjen, ceramid, hialuronat natriumi, niacinamid dhe peptide për të ndriçuar, qetësuar dhe forcuar lëkurën e dëmtuar. Efektet e rigjenerimit të saj të lëkurës ofrojnë kujdes për tonin e skuqur, të irrituar dhe të pabarabartë të lëkurës, duke krijuar një lëkurë të hidratuar dhe me shkëlqim. Serumi do të sigurojë energji rrezatuese vitale në tonin e pabarabartë të lëkurës dhe lëkurën e errësuar nga plagët.

PËRDORIMI

Përdoreni atë më shumë se një herë në ditë, në mëngjes dhe mbrëmje. Pas pastrimit të fytyrës, shtypni 1-2 pompa të produktit dhe vendoseni butësisht në fytyrë. Nëse lëkura juaj ndihet veçanërisht e thatë, rivendoseni në shtresa.

INGRIDIENTËT

Centella Asiatica Extract(49%) (strengthens skin barrier), Water, Glycerin (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), Niacinamide (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Glycereth-26 (humectants), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Palmitoyl Hexapeptide-12 (improves elasticity), Palmitoyl Tripeptide-1 (improves elasticity), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (improves elasticity), Palmitoyl Dipeptide-10 (improves elasticity), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Sclerotium Gum (viscosity increasing agents), Hydrolyzed Jojoba Esters (skin-conditioning agents), Caprylyl Glycol (emollient), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Panthenol (strengthens skin barrier), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Hydrogenated Lecithin (stabilizers), Camellia Sinensis Leaf Extract (soothes skin), Pancratium Maritimum Extract (skin-conditioning agent), Dipotassium Glycyrrhizate (stabilizers), Disodium EDTA, Adenosine (improves wrinkles)

Informacion shtesë

ml

60

Brand

Purito

Related Products