PURITO CENTELLA GREEN RECOVERY CREAM

Sale

PURITO CENTELLA GREEN RECOVERY CREAM

Çmimi origjinal qe: 2,300L.Çmimi i tanishëm është: 2,290L.

PURITO CENTELLA GREEN RECOVERY CREAM
Ekstrakti Centella Asiatica (50%) qetëson dhe lehtëson lëkurën e irrituar duke e mbajtur lëkurën të ndritshme dhe të shëndetshme. Përmban Acid Aziatik, Acid Madekasik dhe Ceramide, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës duke parandaluar avullimin e lagështisë brenda saj.

Përshkrim

PURITO CENTELLA GREEN RECOVERY CREAM

Ekstrakti Centella Asiatica (50%) qetëson dhe lehtëson lëkurën e irrituar duke e mbajtur lëkurën të ndritshme dhe të shëndetshme.

VETITË

Përmban Acid Aziatik, Acid Madekasik dhe Ceramide, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës duke parandaluar avullimin e lagështisë brenda saj. Ky krem absorbohet butësisht thellë në lëkurë duke kontrolluar ekuilibrin vaj-ujë të lëkurës për një kohë të gjatë.
Ekstrakt Centella Asiatica
Centella Asiatica është më e njohura për aftësitë e saj për shërimin e plagëve. I ashtuquajturi “bar tigri” nga legjenda ku tigrat rrotulloheshin nëpër bimë pas një beteje në një përpjekje për të qetësuar plagët e tyre. CICA qetëson dhe zvogëlon inflamacionin e lëkurës.
Niacinamide
Niacinamide është forma aktive e vitaminës B3. Ajo përmban efekte ndriçuese dhe zbardhuese të aprovuar nga Ministria Koreane e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave.
Acid Madekasik, Aziatikozid, Acid Aziatik
Komponentët e Centella Asiatica, Acid Madecasic, Asiaticoside dhe Acid Aziatik qetësojnë lëkurën e ndjeshme dhe forcojnë barrierën e saj.

PËRDORIMI

Përdoreni në mëngjes dhe/ose në darkë si krem hidratues.

INGRIDIENTËT

Centella Asiatica Extract (50%, strengthens skin-barrier), Water, Caprylic/Capric Triglyceride (skin-conditioning agents), Glycerin (humectants), Squalane (occlusive), Cetearyl Alcohol (emulsion stabilizers), Butylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Niacinamide (brightening), Macadamia Ternifolia Seed Oil (occlusive), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract (skin-conditioning agents), Hydrogenated Lecithin (emulsifying agents), Tribehenin (occlusive), Stearic Acid (emulsifying agents), Behenic Acid (emulsifying agents), Argania Spinosa Kernel Oil (emollient), Tromethamine (pH adjusters), Spent Grain Wax (skin-conditioning agent), Carbomer (viscosity increasing agents), Caprylyl Glycol (emollient), Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract (skin-conditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Perilla Ocymoides Seed Extract (skin-conditioning agent), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract (skin-conditioning agents), Betaine (humectants), Beta-Glucan (skin conditioning agents), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin conditioning agent), Xanthan Gum (viscosity increasing agents), Sodium Carbomer (viscosity increasing agents), Hydroxyethylcellulose (viscosity increasing agents), Adenosine (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier) , Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Phytosphingosine (Skin-conditioning agent), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Tocopherol (Antioxidant)

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Purito

Related Products