La Roche Posay Toleriane Dermallergo Eyes

Sale

La Roche Posay Toleriane Dermallergo Eyes

Çmimi origjinal qe: 3,070L.Çmimi i tanishëm është: 2,456L.

Një formulë e lehtë qetësuese që hidraton dhe lehtëson shenjat e thatësisë dhe ndjeshmërisë së lëkurës rreth syve.

Availability: S’ka stok SKU: 10879 Kategori: ,

Përshkrim

La Roche Posay Toleriane Dermallergo Eyes

Toleriane Dermallergo Eyes përforcon funksionin e barrierës së lëkurës dhe siguron hidratim të thellë deri në 48 orë .

I miratuar nga Allergy UK, formula e butë ndihmon në reduktimin e skuqjes dhe kruajtjes që lidhen me lëkurën e thatë. Konsistenca e lëngshme e kremit e lë konturin e syve të hidratuar dhe të rigjeneruar, pa u ndjerë i rëndë. I përshtatshëm për t’u përdorur në persona me lëkurë të ndjeshme, të prirur ndaj alergjive dhe ndaj ekzemës.

• Hidratim deri në 48 orë për lehtësim të menjëhershëm.
• Përforcon dhe mbron barrierën e lëkurës në 1 orë.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Përbërës që komunikon qelizën: Niacinamide, Acetil Dipeptide-1 Cetyl Ester
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Squalane
Qetësues: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Përdorimi

Aplikojeni në zonën e syve në mëngjes dhe në mbrëmje .

Ingredientët
Aqua/​Water/​Eau, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter/​Shea Butter, Pentylene Glycol, Niacinamide, Cellulose, Zea Mays Starch/​Corn Starch, Polysorbate 20, Salvia Miltiorrhiza Root Extract, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Sphingomonas Ferment Extract, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Informacion shtesë

ml

20

Brand

La Roche Posay

Related Products