Ondo Beauty 36.5 Squalane & Bakuchiol Sleeping Pack

Sale

Ondo Beauty 36.5 Squalane & Bakuchiol Sleeping Pack

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,790L.

Maskë nate me bakuchiol dhe squalane, për të trajtuar dhe parandaluar shenjat e plakjes dhe për të forcuar barrierën e lëkurës.
Ne e dimë se lëkura rigjenerohet natyrshëm gjatë natës dhe se në përgjithësi është koha më e mirë për t’i ofruar asaj të gjitha lëndët ushqyese që mund t’i ofrojmë. Për të gjithë ata prej jush që ëndërroni të zgjoheni për një lëkurë më të lëmuar, më të shndritshme dhe super të hidratuar.

Përshkrim

Maskë nate me bakuchiol dhe squalane, për të trajtuar dhe parandaluar shenjat e plakjes dhe për të forcuar barrierën e lëkurës.
Ne e dimë se lëkura rigjenerohet natyrshëm gjatë natës dhe se në përgjithësi është koha më e mirë për t’i dhënë asaj të gjitha lëndët ushqyese që mund t’i ofrojmë. Për të gjithë ata prej jush që ëndërroni të zgjoheni për një lëkurë më të lëmuar, më të shndritshme dhe super të hidratuar. Është një maskë fytyre squalane natën dhe përmban 2% të këtij ingridienti natyral me veti hidratuese dhe antioksiduese. Është një substancë që gjendet natyrshëm në mantelin hidrolipidik të lëkurës sonë.
Përbërësi i dytë është bakuchiol, për të cilin mund të keni dëgjuar tashmë. Prezantimi i bukurisë së cilës i referohet është një retinol vegan,sepse është provuar se ka përfitime shumë të ngjashme; parandalon dhe shenjat e plakjes si linjat e holla të shprehjes dhe përmirëson cilësinë e përgjithshme të lëkurës: tonin e pabarabartë, strukturën, shkëlqimin. Megjithatë, bakuchiol, i cili vjen nga ekstraktet e një bime indiane, nuk është fotosensibilizuese dhe nuk irriton lëkurën, duke e bërë atë aktiv anti-plakje të përsosur për lëkurën e ndjeshme dhe madje edhe për gratë shtatzëna. Formula e tij është e kompletuar me 2% niacinamide ose provitaminë B3, një përbërës që ndriçon lëkurën, lufton stresin oksidativ dhe mbron funksionin pengues të lëkurës dhe 0.5% acid hialuronik, një përqindje 5 herë më e lartë se standardi, për të hidratuar thellësisht lëkurën. Ruajnë hidratimin dhe rezultojnë në një efekt më të shëndoshë gjatë gjithë ditës. Ai përmban gjithashtu ekstrakte fiku dhe shege, fruta orientale që ndihmojnë për të mbrojtur lëkurën tonë nga radikalet e lira që përshpejtojnë shenjat e plakjes. Kjo maskë squalane përmban gjithashtu derivate të vitaminës C dhe E, dy vitamina që funksionojnë mrekullisht së bashku: vitamina E ndihmon në stabilizimin e vitaminës C dhe zbut ndjeshmërinë e lëkurës pas ekspozimit në diell.
Aroma delikate natyrore e kësaj maske gjumi jepet nga vajrat esenciale të trëndafilit dhe barbarozës.
Përdorimi:
Para se të flini, aplikoni një sasi të madhe produkti në të gjithë fytyrën tuaj. Mund ta aplikoni pas hidratuesit tuaj të zakonshëm gjatë natës, ose ta përdorni vetëm pas serumit tuaj. Tekstura e saj është fillimisht xhelatinoze, por lëngëzon kur aplikohet në lëkurë. Jepini një minutë apo më shumë për t’u vendosur dhe jeni gati për të fjetur! Kur të zgjoheni, shpëlajeni me ujë dhe vazhdoni rutinën tuaj normale të kujdesit të lëkurës. Mund ta përdorni edhe si maskë hidratuese ekspres duke e aplikuar në çdo kohë për 25-20 minuta dhe duke e shpëlarë, dhe është i përshtatshëm për përdorim në zona të tjera të trupit si krahët, shpina, qafa dhe dekolteja.
Ingredientët:
Aqua (Water/Eau), Butylene Glycol, Glycerin, Squalane, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Bakuchiol, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Glucoside, Tocopherol, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Glucose, Fructooligosaccharides, Fructose, Caprylyl Glycol, Sodium Phytate, Biosaccharide Gum-1, Potassium Laurate, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, PEG-240/HDI Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Citronellol*. *Naturally occurring in essential oils.

Informacion shtesë

ml

80

Brand

Ondo Beauty 36.5

Related Products