NUXE SUN MOISTURISING PROTECTIVE MILKY OIL FOR HAIR

NUXE SUN MOISTURISING PROTECTIVE MILKY OIL FOR HAIR

2,400L

Ky vaj qumështor mbron flokët tuaj nga rrezet UV duke siguruar lagështi dhe shkëlqim.

Availability: S’ka stok SKU: 11061 Kategori: , , ,

Përshkrim

NUXE SUN MOISTURISING PROTECTIVE MILKY OIL FOR HAIR
Ky vaj qumështor mbron flokët tuaj nga rrezet UV duke siguruar lagështi dhe shkëlqim.

Aroma e saj ndjellëse me notat e portokallit të ëmbël, lules Tiare dhe vaniljes është e papërmbajtshme dhe përfekte për sezonin veror. Aplikimi i saj lë një fund ultra të lehtë dhe jo të yndyrshëm që i zbukuron flokët pa i rënduar. Flokët janë të hidratuar dhe ndihen pafundësisht të butë dhe të mëndafshtë.

Ofron mbrojtje deri në 99.5% të dëmtimit të shkaktuar nga kripa, klori dhe rëra.

Produkt i formuluar dhe prodhuar në Francë me 87% përbërës me origjinë natyrale.

Përbërësit kryesorë:
– Vaji organik i kokosit: ushqen dhe riparon.
– Vaj jojoba: zbukuron të gjitha llojet e flokëve duke i dhënë shkëlqim dhe butësi.
– Panthenol: me veti hidratuese ndihmon në forcimin e flokëve.

Përdorimi:
Shkundeni para përdorimit dhe spërkateni mbi flokë të thatë ose të lagur nga një distancë prej rreth 20 cm. Aplikojeni para dhe pas notit për të mbrojtur flokët tuaj nga efektet e kripës dhe klorit, duke mbrojtur njëkohësisht ngjyrën tuaj.

Ingredientët
AQUA/WATER, DICAPRYLYL CARBONATE, ALCOHOL, DIBUTYL ADIPATE, DICAPRYLYL ETHER, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, PARFUM/FRAGRANCE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM CHLORIDE, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, PANTHENOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, TOCOPHEROL, INULIN, CITRIC ACID, PANTOLACTONE, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL.

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Nuxe

Related Products