NUXE HUILE PRODIGIEUSE OR MULTI-PURPOSE DRY OIL FACE, BODY, HAIR

Sale

NUXE HUILE PRODIGIEUSE OR MULTI-PURPOSE DRY OIL FACE, BODY, HAIR

2,600L3,700L

Përjetoni koktejin ikonik të 7 vajrave të çmuar 100% botanikë në vajin hidratues që ushqen dhe riparon fytyrën, trupin dhe flokët në një hap të vetëm.

SKU: 11064 Kategori: , , , , ,
Spastroje

Përshkrim

NUXE HUILE PRODIGIEUSE OR MULTI-PURPOSE DRY OIL FACE, BODY, HAIR
Përjetoni koktejin ikonik të 7 vajrave të çmuar 100% botanikë në vajin hidratues që ushqen dhe riparon fytyrën, trupin dhe flokët në një hap të vetëm. Një produkt për të rikthyer shkëlqimin , për lëkurë të bukur dhe të butë. Ai mbush lëkurën tuaj me një shkëlqim sateni të papërmbajtshëm, pa fund të yndyrshëm falë teksturës së tij të paimitueshme me prekje të thatë. Aroma e tij e luleve me nota të ëmbla krijon një atmosferë të këndshme që kushdo rreth jush do e adhuroj.

Veprimi antioksidant i vërtetuar nga një test in-vitro.
Zvogëlon shfaqjen e strijave .
Lëkura hidratohet deri në 8 orë.

Përbërësit kryesorë:
7 vajra të çmuar 100% botanik me veti plotësuese, të zgjedhur për afinitetin e tyre me lëkurën:

– Vaj Tsubaki
– Vaj Argani
– Vaj Macadamia
– Vaj Borage
– Vaj kamelie
– Vaj lajthie
– Vaji i bajames së ëmbël

Formula vegane pa përbërës apo derivate me origjinë shtazore.

97% përbërës me origjinë natyrale

Përdorimi:
-Aplikoni vajin e thatë Shimmering në fytyrën ,flokët dhe trupin tuaj për të ushqyer dhe zbutur dhe shtuar një fund saten.
-(Për fytyrën tuaj,mund të përzieni disa pika Huile Prodigieuse me kremin tuaj NUXE).
-Masazhoni Huile Prodigieuse mbi këmbët tuaja nga poshtë lart për të kapur dritën dhe për të krijuar një shkëlqim saten.
-Ndërsa vera po afron, përzieni disa pika vaj të thatë me locionin tuaj hidratues të trupit në pëllëmbën e dorës për këmbë të mahnitshme.

Ingredientët
COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CORYLUS AVELLANA (HAZELNUT) SEED OIL, MICA, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL, PARFUM/FRAGRANCE, CAMELLIA JAPONICA SEED OIL, CASTOR OIL/IPDI COPOLYMER, CI 77891/TITANIUM DIOXIDE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, TOCOPHEROL, CI 77491/IRON OXIDES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, AQUA/WATER, ASCORBIC ACID, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL. [N2213/C]

Informacion shtesë

ml

50, 100

Brand

Nuxe

Related Products