Numbuzin No.6 Deep Sleep Mask Serum

Sale

Numbuzin No.6 Deep Sleep Mask Serum

Çmimi origjinal qe: 3,200L.Çmimi i tanishëm është: 2,880L.

SKU: 11619 Kategori: , , , , ,

Përshkrim

Serumi Numbuzin’s No.6 Deep Sleep Mask është zgjidhja përfundimtare për lëkurën e lodhur dhe të pajetë. Kjo maskë me teksturë e ngjashme me serumin është krijuar për t’u përdorur gjatë natës, duke e lejuar atë të hidratojë thellësisht dhe të ushqejë lëkurën tuaj ndërsa flini. Përqendrimi i lartë glacier water, në formulën e tij rimbush dhe rigjallëron lëkurën tuaj, duke ju lënë me një pamje rrezatuese në mëngjes.

Aplikohet lehtësisht me vetëm dy deri në tre pompa në fytyrën tuaj para gjumit, serumi nr.6 i maskës së gjumit të thellë përthithet shpejt në lëkurën tuaj për të ofruar lëndë ushqyese dhe hidratim thelbësor. Formula e tij e lehtë nuk do të bllokojë poret tuaja, duke e lejuar lëkurën tuaj të marrë frymë lirshëm dhe të zvogëlojë shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave.

Serumi është i mbushur me përbërës që e duan lëkurën:

  • Niacinamide: Stimulon prodhimin natyral të ceramideve dhe zbeh hiperpigmentimin. Çon në lëkurë të fortë dhe të tonifikuar.
  • Ekstrakt i rrënjës së Curcuma Longa: Një bar medicinal Aryuvedic i njohur për zverdhjen e tij. Ka veti anti-inflamatore, antibakteriale dhe antioksidante dhe mund të ndihmojë në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe të ketë një efekt ndriçues.
  • Panthenol: Një provitaminë me aftësi hidratuese, hidratuese, që ka veti anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Ndihmon në parandalimin e acarimit.

Përdorimi:

Pas pastrimit, përgatisni lëkurën me tonik.

Shpërndani një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni në fytyrë në mënyrë të barabartë.

Ingredientët:

Water, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Niacinamide, 1,2 -Hexanediol, Water, hlorella Vulgaris Extract, Xylitylglucoside, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Xylitol, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Solanum Melongena Fruit Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa Root Extract, Hyaluronic Acid, Glycereth-26, Panthenol, Pentylene Glycol, Glucose, Sodium PCA, Anhydroxylitol, Fructooligosaccharides, Fructose, Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Citrate, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Citric Acid, Beryl Glycol, Tocopherol, Xanthan Gum

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Numbuzin

Related Products