NEOGEN Probiotics Relief Cream

NEOGEN Probiotics Relief Cream

3,500L

Mbajeni lëkurën tuaj rinore, elastike dhe pa rrudha me këtë krem hidratues probiotik të
infuzuar me peptide.

Përshkrim

NEOGEN Probiotics Relief Cream
Mbajeni lëkurën tuaj rinore, elastike dhe pa rrudha me këtë krem hidratues probiotik të
infuzuar me peptide.

Formulimi është përshtatur me shqetësimet kryesore të lëkurës, duke përfshirë ndihmën në
minimizimin e shenjave të plakjes dhe forcimit të lëkurës duke lehtësuar shfaqjen e
vijave të imta dhe rrudhave.

11 lloje të peptideve ndihmojnë në nxitjen e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës, ndërsa probiotikët ndërtojnë një barrierë më të fortë të
lëkurës.

Përbërësit ushqyes si vaji jojoba, vaji i farës së lulediellit dhe gjalpi shea ndihmojnë në hidratimin efektiv të lëkurës për një pamje më të butë dhe më elastike.

Ky produkt është formuluar pa asnjë paraben, sulfate, ngjyrë artificiale, alkool, vaj
mineral dhe vajra esenciale.

Përdorimi

Pas pastrimit, tonifikimit dhe aplikimit të ndonjë serumi ose trajtimi, përdorni këtë
hidratues si hapin e fundit të rutinës. Aplikoni një sasi të moderuar në të gjithë
fytyrën dhe qafën, duke masazhuar butësisht derisa të absorbohet.

Ingredientët
Water, Lactobacillus Ferment Lysate (14.3%), Butylene Glycol, Propanediol, Isopentyldiol, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Niacinamide, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, PEG-240/​Hdi Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-2 Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Betaine, Allantoin, Trehalose, Panthenol, Sodium PCA, Bifida Ferment Lysate(14Ppm), Sodium Lactate, Gossypium Herbaceum (Cotton) Extract, Arginine, Aspartic Acid, Pca, Streptococcus Thermophilus Ferment(4Ppm), Caprylic/​Capric Triglyceride, Glycine, Alanine, Lecithin, Royal Jelly Extract, Milk Extract, Polysorbate 20, Propolis Extract, Hydrolyzed Collagen, Lactose, Artemisia Capillaris Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Serine, Valine, Isoleucine, Threonine, Proline, Phenylalanine, Histidine, Hyaluronic Acid, Lupinus Albus Seed Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Phospholipids, Phytosphingosine, Copper Tripeptide-1, Ceramide 3, Lactic Acid, Cholesterol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Madecassoside, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Squalane, Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Phytosterols, Dunaliella Salina Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Disodium EDTA

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Neogen

Related Products