NEOGEN Probiotics Double Action Serum

NEOGEN Probiotics Double Action Serum

4,000L

Një serum i dyfishtë prebiotik & probiotik për të dhënë lëkurë më të fortë, më rrezatuese.

Availability: S’ka stok SKU: 10407 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

NEOGEN Probiotics Double Action Serum
Një serum i dyfishtë prebiotik & probiotik për të dhënë lëkurë më të fortë, më rrezatuese. Të njohur për formulimet e tyre novatore, Neogen ka krijuar këtë duo serum me dy pompa, kundër plakjes për të përmirësuar funksionin natyral të barrierës së lëkurës dhe për të rikthyer nivelet e pH të lëkurës për një pamje të hidratuar dhe të shëndetshme.

*Serumi Probiotik është formuluar me fermente miqësore me lëkurën në formën e probiotikëve dhe prebiotikëve, duke përfshirë mbi 20% lizate të fermentit të lactobacillus, për të krijuar një mjedis optimal acid për lëkurën dhe duke ndihmuar në zbutjen dhe mbushjen e vijave dhe rrudhave të imëta. Hidraton thellë me acid hialuronik dhe glicerinë, ndërsa eksfolon butësisht me acid laktik për të siguruar një ngjyrë të përgjithshme të ndritshme dhe me pamje më të bukur. Ky është serumi me ngjyrë të bardhë në anën e majtë të shishes.

*Serumi Pro Barrier Action është më i butë dhe qetësues, duke përdorur ceramide dhe peptide për t’u përqëndruar në forcimin e barrierës së lëkurës, si dhe niacinamide për të ndihmuar në shkëlqimin. Ky është serumi me ngjyrë fildishi në anën e djathtë të shishes.

Përziejini këto dy serume së bashku për rezultate optimale, ose krijoni përzierjen që funksionon më mirë për lëkurën tuaj duke përdorur pak a shumë pak nga secili serum.

Përdorimi

Pas pastrimit dhe tonifikimit, aplikoni serumin e përzier së bashku, në varësi të preferencës dhe gjendjes së lëkurës. Përdoreni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.

Ingredientët
Probiotic Serum: Water, Lactobacillus Ferment Lysate (21%), Isopentyldiol, Triethylhexanoin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Tromethamine, Adenosine, Glycerin, Betaine, Allantoin, Trehalose, Panthenol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Bifida Ferment Lysate(21Ppm), Xylitol, Juglans Regia (Walnut) Seed Oil, Lactic Acid, Undaria Pinnatifida Extract, Streptococcus Thermophilus Ferment(6Ppm), Honey Extract, Sodium PCA, Sodium Lactate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Glyceryl Caprylate, Arginine, Aspartic Acid, Pca, Phospholipids, Gluconic Acid, Ceramide 3, Glycine, Alanine, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Tuber Melanosporum Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Serine, Valine, Cholesterol, Isoleucine, Threonine, Proline, Tuber Magnatum Extract, Phenylalanine, Histidine, Phellinus Linteus Extract, Glutathione, Hyaluronic Acid, Beta-Glucan, Phytosterols, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Limonene, Linalool
Pro Barrier Action Serum: Water, Triethylhexanoin, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Butylene Glycol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/​Caprate, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Adenosine, Xanthan Gum, Coptis Japonica Extract, Betaine, Allantoin, Trehalose, Panthenol, Dextrin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Lactobacillus Ferment Lysate(10Ppm), Isopentyldiol, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Lactic Acid, Polydecene, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Aspartic Acid, Adansonia Digitata Seed Oil, Pca, Ceramide 3, Hydrogenated Lecithin, Acacia Senegal Gum, Phospholipids, Agar, Glycine, Alanine, Royal Jelly Extract, Propolis Extract, Artemisia Capillaris Extract, Serine, Valine, Guaiazulene, Cholesterol, Isoleucine, Threonine, Proline, Tocopheryl Acetate, Phenylalanine, Histidine, Ceramide 2, Ceramide 4, Bifida Ferment Lysate(0.98Ppb), Hyaluronic Acid, Ceramide 1, Ceramide 6 II, Streptococcus Thermophilus Ferment(0.28Ppb), Phytosterols, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hexapeptide-9, Tripeptide-2, Nonapeptide-1, Hexapeptide-11, Limonene, Linalool

Informacion shtesë

ml

22

Brand

Neogen

Related Products