Neogen Dermalogy V.Biome Infusion Serum

-40%

Neogen Dermalogy V.Biome Infusion Serum

Çmimi origjinal qe: 4,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,400L.

Një serum vitaminash që rrit energjinë dhe rikthen gjendjen e shëndetshme të lëkurës suaj.

Availability: S’ka stok SKU: 10792 Kategori: ,

Përshkrim

Neogen Dermalogy V.Biome Infusion Serum
Një serum vitaminash që rrit energjinë dhe rikthen gjendjen e shëndetshme të lëkurës suaj.
Veti antioksiduese kundër plakjes me performancë të lartë që përmban 5% V-Biome Liposome™ dhe mbi 10% vitamina, duke siguruar një shkëlqim të dukshëm, ndriçim dhe elasticitet të fortë të lëkurës sikur sapo të kishit marrë kujdes profesional për të.

Efekti i sinergjisë midis Vita C dhe Acidit Ferulik për të rritur aftësinë natyrale të lëkurës për vetë-riparim të dukshëm.
‘Acidi ferulik’, i cili mbron lëkurën nga radikalet e lira – shkaku i plakjes së lëkurës, dhe ‘Vitamina C’, e cila rrit fuqinë e vetë-rigjenerimit të saj, veprojne për të rregulluar ekuilibrin e lëkurës dhe për ta bërë rigjallërimin më të fortë.

Përbërësi SWEETONE qetëson lëkurën dhe redukton eritemën, skuqjen dhe zbardh lëkurën për ta bërë atë të shëndetshme dhe të njëtrajtshëm tonalitetin. Rikthen shkëlqimin e shëndetshëm të lëkurës.

Përbërësit kryesorë

Acidi Ferulik
Si një pararendës i ligninës që formon murin qelizor të bimëve, përmbahet me bollëk në murin qelizor të tyrr, mbron lëkurën nga radikalet e lira që shkaktojnë plakjen e saj dhe ndihmon në menaxhimin e pigmentimit si njollat ​​për të dhënë një ton të barabartë dhe të pastër të lëkurës.

Niacinamide 5%
Niacinamidi bllokon rrugën e melaninës duke reduktuar përmbajtjen e melaninës në qelizat e keratinës, duke pastruar lëkurën dhe duke larguar inflamacionin e shkaktuar nga bakteret e akneve, si dhe duke kontrolluar sebumin. Përveç kësaj, studimet tregojnë se ndihmon në rritjen e sintezës së kolagjenit në fibroblaste

Përdorimi

Pas përdorimit të tonerit merrni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni butësisht përgjatë strukturës së lëkurës për përthithje më të mirë.
*Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ingredientët
Purified Water, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Cetearyl Olivate, Glycereth-26, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Carbomer, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Disodium EDTA, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, Ferulic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Xanthan Gum, Maltodextrin, Riboflavin, Thiamine HCl, Biotin, Tranexamic Acid, Squalane, Butylene Glycol, Lepidium Meyenii Root Extract, Caprylyl Glycol, Saccharide Hydrolysate, Cyanocobalamin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Calcium Pantothenate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glucose, Sodium Hyaluronate, Pyridoxine HCl, Hydroxydecyl Ubiquinone, Chondrus Crispus Extract, Menadione, Resveratrol, Vitis Vinifera (Grape) Juice Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Silica, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Dextrin, Calcium Carbonate, Hydroxypropyl Methylcellulose

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Neogen

Related Products