Neogen Dermalogy V.Biome Advanced Eye Cream

-58%

Neogen Dermalogy V.Biome Advanced Eye Cream

Çmimi origjinal qe: 3,600L.Çmimi i tanishëm është: 1,500L.

Një krem ​​për sytë me vitaminë të përqendruar për elasticitet intensiv me 10 lloje peptidesh dhe 5 përbërës të patentuar që rrit qëndrueshmërinë.

SKU: 10793 Kategori: , , ,

Përshkrim

Neogen Dermalogy V.Biome Advanced Eye Cream
Një krem ​​për sytë me vitaminë të përqendruar për elasticitet intensiv me 10 lloje peptidesh dhe 5 përbërës të patentuar që rrit qëndrueshmërinë.

Doza intensive e peptideve e nevojshme për sytë që kanë humbje të qëndrueshmërisë dhe elasticitetit.
Për shkak të uljes së kolagjenit – i cili mbështet strukturën e lëkurës, e bën lëkurën të fortë – ky krem ​​për sytë e mbush intensivisht lëkurën e kolapsuar me përbërës të ndryshëm kryesisht peptide për të rigjallëruar pamjen dhe për të siguruar elasticitet të fortë.

Hapi i parë për të rivendosur elasticitetin – ofroni një zgjidhje shumë hidratuese për rikuperimin përfundimtar të forcimit të lëkurës.
Kombinon përbërës natyralë hidratues dhe elastikë të nxjerrë nga bimët për të siguruar hidratim të menjëhershëm, për të rritur fuqinë hidratuese, për t’u kujdesur për lëkurën e thatë dhe për të rritur lidhjen e lipideve intersticiale të qelizave për të siguruar elasticitet dhe ushqim më të plotë.

Është një krem ​​plot me lëndë ushqyese që rikthen elasticitetin intensiv.
Një krem ​​xhel që depërton thellë brenda dhe krijon një shtresë hidratimi për të parandaluar avullimin e ujit. E lë lëkurën të ndjehet e butë dhe ndihmon në ruajtjen e elasticitetit për një kohë të gjatë pa ngjitje. Formulë që përhapet lehtë dhe butësisht në lëkurë për t’u përthithur dhe hidratuar shpejt.

Përdorimi

1. Pas tonerit aplikoni një sasi sa një kokërr bizele dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në zonën e syve.
2. Për të lejuar përthithjen e plotë, shtypni lehtë mbi zonën e përhapur.
*Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ingredientët

Purified Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-3 Distearate, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Carbomer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Anthemis Nobilis Flower Oil, Hydrogenated Polydecene, Allantoin, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Adenosine, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Trideceth-10, Glucose, Collagen Extract, Caprylyl Glycol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Ceramide NP, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Squalane, Cyanocobalamin, Acetyl Hexapeptide-8, Riboflavin, Thiamine HCl, Biotin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Xylitylglucoside, Cetyl Ethylhexanoate, Anhydroxylitol, Sodium Starch Octenylsuccinate, Calcium Pantothenate, Xylitol, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Lupinus Albus Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, Hydroxydecyl Ubiquinone, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Menadione, Palmitoyl Tripeptide-5, Silica, Tocopherol, Pentylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Disodium EDTA, Copper Tripeptide-1, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1

Informacion shtesë

ml

35

Brand

Neogen

Related Products