NEOGEN Dermalogy Collagen Lifting Cream

NEOGEN Dermalogy Collagen Lifting Cream

3,000L

I formuluar me kolagjen të dyfishtë (kolagjen + kolagjen i hidrolizuar), ky krem ndihmon në rikthimin e qëndrueshmërisë, elasticitetit dhe shkëlqimit natyral të lëkurës për lëkurë më të shëndetshme.

SKU: 11624 Kategori: , , , ,

Përshkrim

I formuluar me kolagjen të dyfishtë (kolagjen + kolagjen i hidrolizuar), ky krem ndihmon në rikthimin e qëndrueshmërisë, elasticitetit dhe shkëlqimit natyral të lëkurës për lëkurë më të shëndetshme.

Ndihmon në përmirësimin e ciklit tuaj natyror të qarkullimit të qelizave dhe forcimin e barrierës së lëkurës për ta mbajtur lëkurën të lëmuar dhe të gjallë.

Kolagjeni është një proteinë strukturore që vepron si bllok ndërtimi për kockat, dhëmbët, muskujt, lëkurën dhe të gjitha indet e tjera lidhëse. Proteina më e bollshme në trup, kolagjeni përbën më shumë se 33% të proteinës tuaj totale.

Kolagjeni gjendet në shtresën e mesme të quajtur dermë dhe forma dhe elasticiteti i lëkurës vendosen në varësi të sasisë së kolagjenit që përmban dermisi. Prandaj, mbajtja e niveleve të larta të kolagjenit është e rëndësishme për promovimin e elasticitetit të lëkurës.

Prodhimi i kolagjenit fillon të ngadalësohet ndërsa plakeni. Pra, furnizimi me kolagjen është i rëndësishëm për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, për të reduktuar rrudhat dhe për të rritur lagështinë e lëkurës.

Përdorimi:

Pas hidratimit, aplikoni një sasi të moderuar në lëkurë dhe masazhoni për të ndihmuar në absorbimin e saj.

Ingredientët:

Collagen (5,000PPMM), Ceramide 3, Trehalose, Panthenol, EGF

Water, Alcohol Denat., Glycerin, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Methyl Gluceth-20, C12-16 Alcohols, Carbomer, Tromethamine, Palmitic Acid, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Trehalose, Coptis Japonica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Adenosine, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sodium Hyaluronate, Dextrin, Undaria Pinnatifida Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Jania Rubens Extract, Ceramide 3, Squalane, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Disodium EDTA

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Neogen

Related Products