NEOGEN – Dermalogy Cica Repair Snail Essence

-50%

NEOGEN – Dermalogy Cica Repair Snail Essence

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,700L.

Efekte të shkëlqyera rikuperimi dhe qetësimi nga AC-CICA PURE COMPLEX rikthen lëkurën e fortë me pamje të shëndetshme.

SKU: 10476 Kategori: , , ,

Përshkrim

NEOGEN – Dermalogy Cica Repair Snail Essence
Efekte të shkëlqyera rikuperimi dhe qetësimi nga AC-CICA PURE COMPLEX rikthen lëkurën e fortë me pamje të shëndetshme.

Përdorimi i mukusit të kërmillit të nxjerrë në mënyrë natyrale, jo në mënyrë abuzive apo të ashpër, në një mjedis ku kërmijtë mund të jetojnë pa u ndikuar nga mjedisi i jashtëm.

I mbushur me 96% të koncentratit të mucinës së kërmillit, ekstraktit të frutave të boronicës së kuqe dhe acidit hialuronik, kjo esencë rigjallëron lëkurën e dëmtuar duke dhënë hidratim intensiv.

Kompleksi AC Cica Pure qetëson lëkurën e irrituar. Gjithashtu rrit elasticitetin e lëkurës dhe nuk lë një fund ngjitës.

Përdorimi

Aplikoni 1-2 pompa në mëngjes dhe në mbrëmje, duke u përhapur butësisht në fytyrë.
Prekni me majat e gishtave përgjatë strukturës së lëkurës për të përmirësuar përthithjen.

Ingredientët
Snail Secretion Filtrate (96%), 1,2-Hexanediol, Betaine, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Arginine, Octyldodeceth-16, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Rosa Damascena Flower Water, Hedera Helix (Ivy) Leaf/​Stem Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract, Water, Butyl Avocadate, Glycerin, Butylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Centella Asiatica Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry)Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Epilobium Fleischeri Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Citric Acid, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Propyl Gallate, Madecassoside

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Neogen

Related Products