Neogen Dermalogy Black Energy Cream

Neogen Dermalogy Black Energy Cream

3,500L

Për një bukuri të pastër !
Pa shqetësime për lëkurën! Formuluar me konceptin për t’u kujdesur për vitalitetin e lëkurës pa irritim të saj.

SKU: 10894 Kategori: , , ,

Përshkrim

Neogen Dermalogy Black Energy Cream
Për një bukuri të pastër !
Pa shqetësime për lëkurën! Formuluar me konceptin për t’u kujdesur për vitalitetin e lëkurës pa irritim të saj.

-Përmban përbërës kompleks të zi me prejardhje natyrale
-Ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës duke ofruar lëndë ushqyese të pasura me përbërës komplekse me prejardhje natyrale që ndihmojnë në zbutjen dhe rigjallërimin e lëkurës.

Përbërësit kryesorë

-Ceramide NP
Kontrollon barrierën e lëkurës dhe thatësinë në brendësi, duke mbrojtur lëkurën që mund të ekspozohet ndaj acarimit
-Acid laktik
Mbron lëkurën nga irritimet e jashtme dhe i jep shkëlqim lëkurës së thatë.

-Kujdes i personalizuar për probleme të ndryshme të lëkurës me 119 përbërës natyralë
Përmban 119 lloje përbërësish natyralë për t’i dhënë hidratim + elasticitet + qetësues + ushqyes të gjitha menjëherë për të ndihmuar lëkurën të ndihet e butë dhe e hidratuar.

Mund të përdoret si maskë gjumi një natë para një ngjarjeje të rëndësishme
Thithja e thellë e përfitimeve duke siguruar lagështi dhe lëndë ushqyese në lëkurë gjatë gjumit me një teksturë të trashë xhel plot me lëndë ushqyese dhe hidratim.

Përdorimi

Përdoreni në hapin e fundit të kujdesit të lëkurës, aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe masazhoni butësisht për përthithje sa më të mirë.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Tromethamine, Polyglyceryl-4 Caprate, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Charcoal Powder, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Trehalose, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Gardenia Florida Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Dipropylene Glycol, Maltodextrin, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Rhus Semialata Gall Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Fagus Sylvatica Seed Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Rose Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Anona Cherimolia Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Corthellus Shiitake (Mushroom) Extract, Piper Nigrum (Pepper) Seed Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Cuttlefish Extract, Prunus Mume Seed Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lilium Tigrinum Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Swiftlet Nest Extract, Honey Extract, Laminaria Japonica Extract, Angelica Gigas Root Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Malt Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Achillea Millefolium Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Jania Rubens Extract, Argania Spinosa Kernel Extract, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Laurus Nobilis Leaf Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Acorus Calamus Root Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Asparagus Cochinchinensis Root Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Uncaria Tomentosa Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Salicornia Herbacea Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Hydrolyzed Coral, Laminaria Digitata Extract, Panax Ginseng Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Agaricus Blazei Extract, Saposhnikovia Divaricata Root Extract, Chrysanthemum Zawadskii Extract, Opuntia Ficus-Indica Fruit Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Fruit Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Leaf Extract, Agaricus Bisporus (Mushroom) Extract, Atractylodes Japonica Rhizome Extract, Acetyl Glucosamine, Thioctic Acid, Cholesterol, Hyaluronic Acid, Yeast Ferment Extract, Glycerin, Adansonia Digitata Leaf Extract, Lactobacillus, Chrysanthellum Indicum Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Camellia Japonica Seed Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Achillea Millefolium Flower Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Gypsophila Paniculata Root Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Cananga Odorata Flower Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Symphytum Officinale Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Lactobacillus/​Soybean Ferment Extract, Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract, Octyldodecanol, Ceramide NP, Phellinus Linteus Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Panax Ginseng Root Extract, Caprylic/​Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Oryza Sativa (Rice) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Punica Granatum Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Pearl Extract, Propolis Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Beta-Glucan, Limonene, Linalool

Informacion shtesë

ml

80

Brand

Neogen

Related Products