Neogen Dermalogy Bakuchiol Serum

Neogen Dermalogy Bakuchiol Serum

3,800L

Formuluar me Bakuchiol, një përbërës natyral kundër plakjes, alternativë për retinolin, e gjetur në bimë që ndryshe nga retinoli nuk jep acarim.

Availability: S’ka stok SKU: 10378 Kategori: , , , Etiketa: , , , ,

Përshkrim

Neogen Dermalogy Bakuchiol Serum
Formuluar me Bakuchiol, një përbërës natyral kundër plakjes, alternativë për retinolin, e gjetur në bimë që ndryshe nga retinoli nuk jep acarim.

Serumi i nxitjes së kolagjenit që fokusohet në elasticitetin e lëkurës.
Bakuchiol Serum, një përbërës kundër plakjes që zëvendëson retinolin.

Antioksidantët më të shumtë dhe më të fuqishëm të pranishëm në farat e Psoralea Corylifolia të përdorura në mjekësinë e lashtë.

Jep efekt lifting të fuqishëm për lëkurën e tharë me 3 lloje të përbërësve të patentuar të elasticitetit të lëkurës.

Formula që përmban përbërës të patentuar “Lupine Peptide”, “Collagen Boosting Peptide” dhe “Hydrolyzed Lupine Protein”

Rrit sintezën e kolagjenit dhe përmirëson elasticitetin.

Antioksidant
Multivitamin + Ekstraktet e Bimëve Qetësuese të lëkurës promovojnë lëkurë më të lëmuar dhe rrezatuese.

Vitamina C, derivati ​​i vitaminës C, përbërësit multi-vitaminë të vitaminës E i japin vitalitet lëkurës & jane efektive për qetësimin e saj.

Promovon lëkurë të lëmuar, të hidratuar dhe rrezatuese me pesë ekstrakte bimore si Azulene dhe Lavender.

Ekstrakt bimor qetësues për lëkurën: Guaiazulene, ekstrakt gjethe aloe vera, vaj gjethe të pemës së çajit, ekstrakt patëllxhani.

Konsistencë e hollë dhe freskuese për të dhënë lëkurë të butë dhe të lëmuar.
Freskuese dhe hidratuese që përhapet pa probleme dhe pa ngjitje.
Përthithet shpejt në lëkurë.

Përdorimi
Pas përdorimit të tonikut, merrni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni butësisht përgjatë lëkurës për thithje më të mirë.
*Përdoreni në mëngjes dhe mbrëmje.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycereth-26, Diglycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Glyceryl Acrylate/​Acrylic Acid Copolymer, Pvm/​Ma Copolymer, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Polyglycerin-3, Gardenia Florida Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Bakuchiol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Squalane, Sodium Hyaluronate, Dipropylene Glycol, Dextrin, Cyanocobalamin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Guaiazulene, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Lupine Protein, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lupinus Albus Seed Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Neogen

Related Products