NEOGEN Bio-Peel Gauze Peeling Lemon

-43%

NEOGEN Bio-Peel Gauze Peeling Lemon

Çmimi origjinal qe: 1,500L.Çmimi i tanishëm është: 850L.

Këto pambukë me përdorim të vetëm janë eksfoliuesi i kombinimit perfekt, duke siguruar eksfolim si kimik ashtu edhe manual dhe kanë aromë të këndshme limoni.
Pads ofrojnë eksfolim të butë por efektiv të qelizave të vdekura të lëkurës dhe njollave të vrazhda, duke rezultuar në lëkurë të lëmuar dhe të pastër.

SKU: 11636 Kategori: , , ,

Përshkrim

Këto pambukë me përdorim të vetëm janë eksfoliuesi i kombinimit perfekt, duke siguruar eksfolim si kimik ashtu edhe manual dhe kanë aromë të këndshme limoni.
Pads ofrojnë eksfolim të butë por efektiv të qelizave të vdekura të lëkurës dhe njollave të vrazhda, duke rezultuar në lëkurë të lëmuar dhe të pastër.
Ana e teksturuar e pambukëve largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe njolla të ashpra, ndërsa serumi i acidit laktik dhe acidit glikolik depërton thellë në poret tuaja për të pastruar papastërtitë. Rezultati është një lëkurë e ndritshme, e lëmuar dhe me shkëlqim.
Duke e çuar këtë formulim tashmë fantastik në nivelin tjetër, është antioksidanti i fuqishëm Vitamina C (nga ekstraktet e limonit, portokallit dhe papajas), e cila do të ndihmojë në zbehjen e shenjave të errëta.
Përdorimi:
Pas pastrimit, përdorni anën më të teksturuar (me modelin kryq të kryqëzuar) për të fshirë butësisht fytyrën dhe qafën e thatë me një lëvizje nga jashtë duke shmangur zonën e syve. Kthejeni pambukun dhe përdorni anën tjetër për të fshirë çdo qelizë të vdekur të lëkurës. Përqendrohuni më shumë në zonat problematike dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.
Ingredientët:
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Alcohol Denat., PEG/PPG017/6 Copolymer, Sodium Hyaluronate, Melissa Officinalis Leaf Extract , Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Cordyceps Sinensis Extract , Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Coptis Chinensis Root Extract , PEG-60 Hydrogenated Cator Oil, Carbomer, Tartaric Acid , Glycolic Acid , Lactic Acid , Tromethamine, Disodium EDTA, Benzophenone-5, CI 19140, CI 17200, Fragrance

Informacion shtesë

pako | cope

1, 8

Brand

Neogen

Related Products