NATURA SIBERICA SAUNA & SPA – Icy Sugar Body Scrub Firming and Sculpting

NATURA SIBERICA SAUNA & SPA – Icy Sugar Body Scrub Firming and Sculpting

2,500L

Linja SAUNA & SPA është projektuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës dhe flokëve në saunë.

Availability: S’ka stok SKU: 11111 Kategori: , , ,

Përshkrim

NATURA SIBERICA SAUNA & SPA – Icy Sugar Body Scrub Firming and Sculpting
Linja SAUNA & SPA është projektuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës dhe flokëve në saunë, kur për shkak të rritjes së temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” në mënyrë aktive, duke rritur ndjeshmërinë dhe përshkueshmërinë e saj, duke zgjeruar dhe pastruar poret. Përbërësit aktivë natyralë të përfshirë në çdo produkt SAUNA & SPA zbulojnë plotësisht potencialin e tyre dhe vajrat esencialë kanë një efekt kumulativ përmes aromaterapisë.

Nëse dëshironi të humbisni peshën e tepërt, eksfoliimi me Icy Sugar me akil organik, vaj të farës së mjedrës së Arktikut, nenexhikut të egër dhe taimyr siversia do t’ju ndihmojë të rivendosni qëndrueshmërinë e lëkurës tuaj dhe të humbisni peshë.
Ekstraktet e tendinit organik të Akilit, dëllinjës, blirit, arnikës malore dhe bredhit siberian stimulojnë dhe zbusin lëkurën, forcojnë imunitetin e saj dhe rikthejnë shtresën mbrojtëse natyrale . Vaji i farës së mjedrës së Arktikut aktivizon sintezën e kolagjenit dhe rinovon lëkurën. Nenexhiku i egër ka një efekt tonifikues dhe aktivizon procesin metabolik në qelizat e lëkurës. Tetiva e egër e Akilit stimulon dhe rinovon lëkurën.

Përdorimi :
Aplikoni një sasi të vogël skrab në lëkurë të lagur duke e masazhuar lehtë. Lëreni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët. Rekomandohet të përdoret nga një deri në tre herë në javë.
Për rezultate më të mira rekomandojmë kombinimin e tij me Thermo Body Mask, Body Mask Slimming.

Ingredientët
Sucrose, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Sucrose Palmitate, Mentha Arvensis Leaf Oil, Borago Officinalis Seed Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Betula Alba Juice*, Achillea Asiatica ExtractWH,Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Abies Sibirica Needle ExtractsWH, Arnica Montana Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*,Centella Asiatica Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Rubus Arcticus Fruit Extract, Equisetum Arvense Extract, Lavandula Angustifolia Oil*, Glyceryl Stearate, Trimethylcyclohexyl Butylcarbamate, Pineamidopropyl BetainePS, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Silica, Sorbitol, Xanthan Gum, Sodium Citrate, CI 75810, CI 77007. (*) Issued from organic agriculture (PS) Siberian Pine Oil Derivative (WH) Wild Harvested Siberian plants organic extracts (HR) Altai Oblepikha Oil Derivative

Informacion shtesë

ml

370

Brand

Natura Siberica

Related Products