Nard Scalp Cooling Shampoo

Nard Scalp Cooling Shampoo

2,200L

Shampo Nard Scalp Cooling është një shampo me efekt ftohës që pastron thellë, por butësisht dhe çliron skalpin tuaj nga qelizat e vdekura të lëkurës. Përveç ndjesisë së tij të ftohjes, ai rregullon prodhimin e sebumit duke i bërë flokët më pak të prirur të bëhen me yndyrë.

Availability: S’ka stok SKU: 11041 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nard Scalp Cooling Shampoo
Shampo Nard Scalp Cooling është një shampo me efekt ftohës që pastron thellë, por butësisht dhe çliron skalpin tuaj nga qelizat e vdekura të lëkurës. Përveç ndjesisë së tij të ftohjes, ai rregullon prodhimin e sebumit duke i bërë flokët më pak të prirur të bëhen me yndyrë.
I pasur me aminoacide dhe përbërës natyralë për kujdesin optimal të flokëve dhe kokës. I përshtatshëm për flokë tw yndyrshëm.

-Ekstrakt i gjetheve të rozmarinës: Përmban përbërës të fuqishëm anti-inflamator, antioksidues dhe vret bakteret e dëmshme në lëkurë.
-Vaji i bërthamës së Argania Spinosa: I pasur me acide yndyrore ushqyese. Qetëson dhe hidraton lëkurën.
-Mëndafshi i hidrolizuar: Mëndafshi tërheq dhe ruan moisturën, duke u bërë efektiv në mbrojtjen kundër dehidratimit. Hulumtimet sugjerojnë se ka një aktivitet të konsiderueshëm antioksidues.
-Pema e çajit: Veti të forta antiseptike, anti-inflamatore.

Përdorimi
Vendosni një sasi të vogël shampo në pëllëmbët e dorës në flokë të njomë.Masazhoni shampon në lëkurën e kokës me majat e gishtave. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Ingredientët
Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Coco-Sulfate, Menthol, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Panthenol, Salicylic Acid, Citric Acid, Niacinamide, Menthyl Lactate, Amodimethicone, Sodium Carbonate, C12-14 Sec-Pareth-7, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Mentha Arvensis Leaf Extract, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Artemisia Capillaris Extract, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract, Hydrolyzed Silk, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil, Alcohol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Psidium Guajava Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry), Front Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Passiflora Incarnata Fruit Extract, Hydrolyzed Collagen, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Glycolic Acid, Glycine, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Serine, Glutamic Acid, Methionine, Cysteine, Lactic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Aspartic Acid, Camellia Japonica Flower Extract, Salvia Officinalis (Sege) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Leucine, Laminaria Japonica Extract, Mendelic, Mandelic Acid, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/​ Root Extract, Threonine, Proline, Isoleucine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Keratin, Histidine, Melaleuca Alternifolia (Tes Tree) Leaf Oil, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Fragrance

Informacion shtesë

ml

500

Brand

Nard

Related Products