Nard Moisturizing Therapy Body Oil

-24%

Nard Moisturizing Therapy Body Oil

Çmimi origjinal qe: 2,100L.Çmimi i tanishëm është: 1,600L.

I formuluar me një larmishmëri vajrash me origjinë bimore do të ushqejë thellësisht lëkurën. Formulimi i këtij vaji konsiston në: vaj avokadoje, vaj jojoba që i ngjasojnë sebumit natyral të lëkurës së njeriut, vitaminë A, D dhe E, për ta lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. Vajra

SKU: 11023 Kategori: ,

Përshkrim

Nard Moisturizing Therapy Body Oil
I formuluar me një larmishmëri vajrash me origjinë bimore do të ushqejë thellësisht lëkurën. Formulimi i këtij vaji konsiston në: vaj avokadoje, vaj jojoba që i ngjasojnë sebumit natyral të lëkurës së njeriut, vitaminë A, D dhe E, për ta lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. Vajrat vegjetale të pasura me lëndë ushqyese si vaji i avokados dhe vaji i jojobës e bëjnë lëkurën me një ndjenjë hidratimi të qëndrueshme.

Përbërës të tillë si vaji i trëndafilit që përmban vitaminë C dhe vaj lëkure portokalli japin një shkëlqim rrezatues për lëkurën e ashpër për shkak të thatësisë.Vaji i pemës së çajit dhe rozmarina ofrojnë një relaksim të këndshëm me një aromë jeshile qetësuese.

Përdorimi
Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurën e thatë dhe masazhoni butësisht. Është edhe më mirë nëse e aplikoni intensivisht në bërrylat dhe thembra të vrazhda.

Ingredientët
Mineral Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(9,195 ppb), Ethylhexylglycerin, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool

Informacion shtesë

ml

300

Brand

Nard

Related Products