Nard Hand Cream 4 Type Set

Nard Hand Cream 4 Type Set

2,200L

Kremrat delikate të duarve me aroma ushqejnë në mënyrë të përkryer, hidratojnë dhe kanë një efekt qetësues, zbutin lëkurën e duarve, duke e bërë atë të lëmuar dhe të butë.

SKU: 11324 Kategori: , , , ,

Përshkrim

Nard Hand Cream 4 Type Set
Kremrat delikate të duarve me aroma ushqejnë në mënyrë të përkryer, hidratojnë dhe kanë një efekt qetësues, zbutin lëkurën e duarve, duke e bërë atë të lëmuar dhe të butë.

Përbërja unike përmban Tocopherol (Vitaminë E) dhe Tocopherol Acetate, të cilët janë antioksidantë të fuqishëm, që mbrojnë në mënyrë aktive lipidet qelizore nga oksidimi dhe ndotja e mjedisit, stimulojnë aktivitetin e funksioneve mbrojtëse të lëkurës, rikthen elasticitetin, duke e bërë lëkurën delikate më të rregulluar dhe rrezatues.

Glicerina hidraton dhe zbut në mënyrë të përkryer lëkurën, për shkak të formimit të një shtrese mbrojtëse të padukshme në sipërfaqen e dermës, e cila do të parandalojë humbjen e lagështisë dhe dehidratimin. Kontribuon gjithashtu në procesin normal të jetës së qelizave të epidermës, gjë që ndihmon në rivendosjen dhe forcimin e saj.

Mënyra e aplikimit:
Aplikoni një sasi të vogël kremi në duart tuaja dhe fërkojeni derisa të përthithet plotësisht. Rekomandohet të përdoret gjatë gjithë ditës sipas nevojës kur lëkura ndihet e thatë.

Brand

Nard

Related Products