Nard Bouquet Garni sensitive scalp care shampoo

Nard Bouquet Garni sensitive scalp care shampoo

3,000L

Nëse skalpi juaj është lehtësisht i ndjeshëm ndaj çdo agjenti të jashtëm, apo përbërësve irritues që gjenden në produkte të ndryshme të përkujdesjes së flokëve, ne ju sugjerojmë linjën NARD Sensitive Scalp Care.

SKU: 11025 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nard Bouquet Garni sensitive scalp care shampoo
Nëse skalpi juaj është lehtësisht i ndjeshëm ndaj çdo agjenti të jashtëm, apo përbërësve irritues që gjenden në produkte të ndryshme të përkujdesjes së flokëve, ne ju sugjerojmë linjën NARD Sensitive Scalp Care.

Pjesë e linjës është shampoo NARD Sensitive Scalp Care Shampoo që ashtu si trajtimi NARD Sensitive Scalp Care Treatment ofron kujdes të veçantë për skalpin.

Nga ana tjetër 22 lloje të aminoacideve do t’i dhurojnë forcimin të rrënjës së flokëve, ndërsa 5 llojet e ndryshme të acidit hialuronik, do e mbajnë skalpin të hidratuar, ashtu si edhe ceramidet dhe panthenoli.

6 ekstrakte bimore, si: ai i pemës së çajit, i bimës centella asiatica, i rrënjës së hurmës, i gjetheve të rozmarinës, i mentes dhe bimës Mugwort.

Ingredientët
Water, Coco Betaine, Sodium Cocoyl Alaninate, Lauryl Glucoside, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Polyquaternium-10, Menthol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Pentasodium Pentetate, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 PPM), Butylene Glycol, Panthenol, Centella Asiatica Extract, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Ceramide NP, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Taurine, Ornithine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Glutamic Acid, Glycine, Calendula Officinalis Flower Extract, Melissa Officinalis Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Artemisia Vulgaris Extract

Informacion shtesë

ml

500

Brand

Nard

Related Products