Nacific Vita Ceramide Moisture Mask Pack

Sale

Nacific Vita Ceramide Moisture Mask Pack

Çmimi origjinal qe: 500L.Çmimi i tanishëm është: 425L.

Maska fletë I fal lëkurës hidratim teksa përmirëson tonin e saj.

SKU: 11360 Kategori: , , ,

Përshkrim

Nacific Vita Ceramide Moisture Mask Pack

Vitamina C dhe Acidi Hialuronik I japin efekt ndricues dhe hidratojne intensivisht ndërkohë që forcojnë elasticitetin e lëkurës. Për shqetësimet e lëkurës thatë dhe tonit të pabarabartë të lëkurës. Ceramidet bllokojnë hidratimin nën lëkurë dhe mbrojnë lëkurën tuaj nga irrituesit. Pëlhura e Celulozes me prejardhje bambuje mundëson që përbërësit aktivë të shpërndahen thellë në lëkurë.

Përdorimi:
Vendoseni maskën në fytyrë dhe lëreni për 10-20 minuta. Pas heqjes, perhapeni produktin e mbetur në lëkurën tuaj për ti dhënë mundësinë lëkurës të përthithë esencën e mbetur.

Ingridientet:
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Glycereth-26, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract(2ppm), Ceramide NP(Ceramide 3)(5ppb), Hydrolyzed Ëheat Protein, Betaine, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil(Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil), Adenosine, Ascorbic Acid, Phytosterols, Lecithin, Carbomer, Arginine, Polyglyceryl-10 Laurate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Hydroxyethylcellulose, Cellulose, Disodium EDTA, Sodium Acetate, Ethylhexylglycerin, Limonene.

Brand

Nacific

Related Products